Депутати Рівнеради з криком проголосували за податок на нерухомість

Після суперечок на засіданні сесії Рівнеради прийняли рішення "Про встановлення податку на майно в частині податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки" зі своїми змінами. Проект рішення вцілому підтримали 35 міських обранців.

А саме для квартир, площею більше 70м2 відсоткова ставка податку на нерухомість становитиме 0,5%. А для будинків, площею понад 150 м2 відсоткова ставка податку на нерухомість становитиме 0,5%. Собачі будки ж і сараї депутати прийняли рішення не платити податки на нерухомість. Тим часом, комерційні обєкти платимуть відсоткову ставку, розміром у 0,5% за 1 м2.

Як сказав під час обговорення депутат Станіслав Рязанов, прості люди не зможуть сплачувати цей податок.

У свою чергу депутат Юрій Запорожець зазначив, що бюджетна комісія прийняла рішення про те, що у 2015 році рівняни сплачуватимуть податок по цьому в розмірі 0% від розміру мінімальної заробітної плати.

Проте мер РІвного Володимир Хомко каже, що потрібно встановити податок принаймні у розмірі 0,1%, щоб формувати відпоідну базу.

Та деякі депутати почали наполягати, що для рівнян, які немають великих статків цей податок може стати ударом. 

Як сказав депутат Юрій Романенко, те що відбувається зараз у системі оподаткування - це катострофа.

- Я як бізнесмен розумію, що в цій країні ліпше не працювати, тому що бізнес стає збитковим. Зараз Київ зробив податкову ставку в розмірі 2 гривні за м2, а в Рівному виходить, що має бути 1 гривня за м2. Тому я прошу за цей податок не голосувати, бо це буде катастрофа як для бізнесу, так і для простих людей. Ви ж розумієте, що в селах люди побудувати хати і немають за що їх доробити, а ще мають сплачувати податок на будівлю, - обурюється Юрій Романенка.

На це депутат Людмила Туровська нагадала, що є не лише маленькі сараї, а й будинки з басейнами, літніми кухнями і конюшнями.

- За 2 м2 сараю людина заплатить трішки більше двох гривень, адже якщо цього не зробити, то не будуть сплачувати податки дуже заможні люди за великі будівлі. Тому думаю потрібно зробити принаймні мінімальну ставку по цьому податку. А стосовно комерційної нерухомості, ми маємо розуміти, що бізнес дає податки до бюджету і тому йому потрібно дати можливість вижити. І на це треба зважати, - зазначила Людмила Туровська.

На це все депутат Святослав Євтушенко запропонував голосувати спочатку за пропозицію кожного депутата щодо проекту рішення, а потім за проект рішення вцілому.

А депутат Сергій Паладійчук нагадав, що демократія - це захист інтересів більшості і запропонував встановити відсоткову ставку в розмірі 0,5%.

Коли ж приступили до голосування, то спочатку 34 депутатів підтримали взяти запропонований проект рішення щодо цього. Далі голосували за кожну пропозицію окремо. 

Нагадаємо, цьогоріч були внесені зміни до податків на нерухоме майно з фізичних осіб. Ними передбачається, що громадянам будуть надані пільги в оподаткуванні по житлу. Зокрема, змінами до закону пропонується сплачувати податок для квартир, площею від 60 м2, а для будинків - від 120 м2. Відсоткова ставка становить від 0 до 2%. Так, відсоткова ставка для житлових обєктів становить 1%, для господарських будівель - 0,1% і для нежитлових приміщень - 1%,.

Ключові слова: 

Коментарі

Податок на нерухомість дуже актуальний і вже давно вимагав своєї реалізації. Щиро сумніваюся, що житло пересічного українця шугане за 150 метрів. Якщо і так, то за цю різницю вони сплатять податок без проблем. Та ось "царським селам" з басейнами прийдеться напружитися. І це справедливо. Але крім того теж не менш актуальним має бути податок на багатство. Золоті унітази та золоті злитки навіть на невеликих плошах повинні оподатковуватися А ось депутату Паладійчуку хочу нагадати, що демократія - це не просто захист інтерсів більшості Демокра́тія — політичний режим, за якого єдиним легітимним джерелом влади в державі визнається її народ, який ви проедставляєте, а не кучку олігархів та казнокрадів, що до цього часу було, тому і розцвіли "царські села". А тепер виправлйте те, що наробили, лепутати не одного скликання.

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.