Рівненська ОДА керуватиме грошима, бо депутатам облради часто збиратися на сесії - “облом”

Депутат Рівненської обласної ради Галина Кульчинська хоче ініціювати звернення до Генпрокуратури України щодо кричущого, на її думку, порушення депутатами облради законів про місцеве самоврядування. Обурило пані Кульчинську те, що у резолютивній частині проекту рішення про бюджет обласної ради на 2015-й рік йдеться про надання права облдержадміністрації у міжсесійний період розпоряджатися коштами бюджету, субвенціями, трансфертними надходженнями тощо. На переконання Галини Кульчинської, депутати порушили зокрема ст. 43 та 44 Закону України “Про місцеве самоврядування”, якими виключне право розподілу та перерозподілу коштів надається депутатам облради під час пленарних засідань. Проголосовану норму “надати право...” Галина Кульчинська вважає такою, що може призвести до непрозорого розподілу коштів та зловживань. Перед голосуванням депутатка пояснила свою позицію колегам і закликала їх вилучити з тексту наступні фрази: “Надати право Рівненській обласній державній адміністрації за погодженням з постійною комісією обласної ради з питань бюджету, фінансів та податків протягом 2015 року в міжсесійний період здійснювати внесення змін до доходів та видатків обласного бюджету за рахунок міжбюджетних трансфертів з державного та інших місцевих бюджетів, розподіл і перерозподіл обсягів субвенцій між місцевими бюджетами” та “Надати право Рівненській обласній державній адміністрації, за погодженням з постійною комісією обласної ради з питань бюджету, фінансів та податків, у міжсесійний період виділяти з резервного фонду обласного бюджету місцевим бюджетам інші субвенції на здійснення заходів згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 29.03.2002 №415 „Про затвердження Порядку використання коштів резервного фонду бюджету” з подальшим затвердженням на сесії обласної ради”. Однак підтримали колегу лише 13 обранців. Інші голосували проти, оскільки вважають, що тоді їм довелося б збиратися на сесії мало не щотижня, а це неможливо. Водночас, без оперативного розподілу коштів роботу виконавчої влади області буде заблоковано. Депутат Олег Хомич тільки зазначив, що, мовляв, усе нормально, тільки б від ОДА забрали можливість самотужки купувати квартири для заступників голови ОДА, як це було у 2013 році для Світлани Сад. На це голова Рівненської обласної ради Михайло Кириллов запевнив:

— Я вам гарантую, що жодних квартир чиновниками ніхто за бюджетні кошти купувати не буде. 

Галина Кульчинська, висловлюючи обурення голосуванням, прокоментувала ситуацію так:

Норма, за яку проголосували депутати - ”надати право...” - є грубим порушенням Закону “Про місцеве самоврядування”, який гарантує місцевим громадам можливість самим розпоряджатися своїми коштами. Облдержадміністрація є виконавчою владою й підпорядковується Президенту. Юристи, з якими я консультувалася, пояснили, що такого юридичного терміну “надати право...” немає. Ми можемо лише делегувати повноваження. Але знову ж таки, законодавчо не передбачено делегувати повноваження з розподілу коштів, субвенцій, трансфертів тощо обласній державній адміністрації. Це виключно компетенція і повноваження депутатів облради під час пленарних засідань. Крапка. Я прошу представника прокуратури області, який присутній тут, розглядати мій виступ як депутатський запит щодо правомірності таких дій депутатів. 

Обурення пані Кульчинської не поділяє директор департаменту фінансів ОДА Галина Біляк. У відповідь на закиди вона зазначила, що “так було завжди”, чим викликала ще більше обурення Галини Кульчинської. За її словами, якщо так і було раніше, за колишньої влади, то таку ганебну практику маніпулювання і непрозорості слід припинити негайно.

— Бо, виходить, що депутати змушені будуть затверджувати “заднім числом” під час чергових сесій кулуарно розподілені кошти, - провадить Галина Кульчинська. - А хто відповідатиме за це? Та й хто конкретно в ОДА буде займатися цим розподілом? На яких підставах?

Депутатка також вважає, що нарікання на те, що депутати не зберуться на сесію, це лише відмовки. Бо нині субвенції, дотації тощо не є такими частими, щоб скликати сесії щотижня. А відсилання до того, що, мовляв, при розподілі коштів у міжсесійний період облдержадміністрація погоджуватиме це з бюджетною комісією облради, пані Кульчинська вважає недостатнім аргументом, оскільки бюджетна комісія — це всього лише дорадчий орган, а ухвалювати рішення мають депутати на пленарних засіданнях.

Відтак, Галина Кульчинська у розмові з журналістом зазначила, що, вочевидь, ініціюватиме через колег-народних депутатів звернення до Генпрокуратури з цього приводу. Якщо, звісно, не буде жодної реакції з прокуратури області. І  висловила подив, що лише 13 колег з депутатського корпусу Рівненщини поділяють її тривогу з приводу майбутнього ймовірно непрозорого розподілу бюджетних коштів. Чи не обернеться “наголосована” депутатами сумнівна норма черговим скандалом, побачимо.

Коментарі

Галя балаболка, сьогодні її Рівнерада, де вона під Хапком в заступниках ходить прийняла бюджет в якому такий самий пункт є!!!!
Не на тому піаритися треба...

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.