У Здолбунові відкрили меморіальну дошку Симону Петлюрі

22 січня з нагоди перебування головного військового отамана на Здолбунівщині, а також до Дня Соборності на фасаді навчального закладу ЗОШ № 5 м. Здолбунів державному діячу Симону Петлюрі відкрили меморіальну дошку.

Участь у заході взяли представники районної влади, історики, краєзнавці та учнівська молодь, зокрема в.о. голови Здолбунівської райдержадміністрації Валентина Бондарчук, голова Здолбунівської районної ради Василь Тимощук, доцент та завідувач кафедри історії України і спеціальних історичних дисциплін Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені академіка Степана Дем’янчука, керівник науково-редакційної групи книги «Реабілітовані історією. Рівненська область» Андрій Жив’юк. Про це повідомляє прес-служба Здолбунівської РДА.

Історична довідка.

В кінці березня 1919 р. місцем осідку Директорії було м.Рівне, а головний військовий отаман - С. Петлюра та штаб Дієвої армії перебували у Здолбунові. Кабінет С.Петлюри знаходився у вагоні, на Здолбунівському залізничному вокзалі, проте важливі наради проводилися у ЗОШ № 5 м.Здолбунів.

11 квітня 1919 р. у ЗОШ № 5 м.Здолбунів С. Петлюра провів Державну нараду щодо вирішення векторів зовнішньої політики Директорії за присутності генерал-квартеймейстера Володимира Сінклера, начальника штабу Північної групи Дієвої армії УНР Всеволода Агапієва, в.о. міністра військових справ Григорія Сиротенка, начальника Штабу Дієвої Армії Андрія Мельника. На порядку денному було питання про перемир’я з більшовиками або ж укладення договору з полякам.

Про перебування С. Петлюри у м.Здолбунів свідчать численні телеграми, документи, розпорядження отамана, а також свідчення очевидців, які були учасниками антипетлюрівського виступу у Південному паркуЗдолбунівської залізниці (жителі с. Здовбиця Здолбунівського району).

 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.