Мер Рівного: бюджет міста не ідеальний

22 січня на сесії Рівненської міської ради прийняли бюджет міста на 2015 рік. 

Нагадаємо, цьогоріч у бюджеті Рівного визначено доходи у сумі 1 061 890, 707 тисяч гривень. Це передбачає, що доходи загального фонду Рівного становитимуть 1 026 520,312 тисяч гривень, а доходи спеціального фонду - 35 370, 395 тисяч гривень, у тому числі бюджету розвитку - 5 721,4 тисяч гривень. У свою чергу видатки бюджету Рівного в 2015 році становитимуть 1 010 140,752 тисяч гривень, а спеціального фонду - 47 743,455 тисяч гривень.

Тим часом міський голова Рівного Володимир Хомко каже, що помиляється той, хто думає, що цей бюджет прийнято абсолютно в новому форматі, на жаль, це не так.

- За сумами бюджет практично такий же, як і торік. Але треба собі зізнатися, що жити ми будемо у два з половиною раза гірше. Бо бюджет як був мільярд 60 мільйонів, так і є, а долар став по 21 гривні проти восьми, як це було рік тому. Відповідно у два з половиною раза рівень життя впаде. За всіма параметрами. Заасфальтуємо у 2,5 раза менше доріг, перекриємо у 2,5 раза менше дахів і так далі. Це об’єктивна реальність і для Рівного, і для Луцька, і для всієї України. Це перше. Друге - важливо, що на міський рівень перейшов податок на акцизні товари та інші податки. На сесії була надзвичайно активна полеміка навколо податків. Бо це те питання, яке всіх хвилює. То виходить так, що і пропіаритись кожен хоче, але й  податки треба зібрати. Це тепер спільна турбота всіх мешканців міста. Ми повинні спільно вирішувати, як жити: чи платити податки і утримувати школи, чи не платити податки й не утримувати школи. Це повинно бути колективне рішення всіх мешканців міста. Так прийнято в усьому світі. Всім хочеться сказати, що давайте не будемо платити. Не будемо! Тоді виникає питання: а за що жити? Коли ця реформа дійде до логічного завершення і нам залишать 60 відсотків тих податків, які ми зберемо на місці (бо сьогодні це тільки перший крок), тоді всі зрозуміють, наскільки важливо сплачувати податки. А третє - поки що нам важливо справедливо розподілити ті крихти, які є. Що стосується робіт у комунальній сфері, то я сам обійшов практично всі двори міста. І ми обиратимемо для першочергових робіт двори за ступенем їх «розбитості». А скільки вдасться зробити, залежить від того, на скільки вистачить коштів. Об’єктивно! Дуже важливо ці гроші розподілити максимально об’єктивно, максимум справедливо, максимум прозоро, – сказав Володимир Хомко. 

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.