Командир "Донбасу" у Рівному: "Ми повернулися з пекла"

Командир розвідної роти батальйону "Донбас" на прізвисько Каплан повернувся у Рівне, щоб пройти реабілітацію після воєнних дій під Ілловайськом та 4-місячного полону у донецькому СБУ. Чоловік розповів про ситуацію у Донецьку, Ілловайський котел та про проблеми, з якими стикаються бійці Нацгвардії у мирному житті.

- Ми потрапили в Ілловайський котел без важкої техніки, дорога була закрита. Єдиний шлях, яким ми могли вибратися звідти, був через поле. Ми потрапили у село Червоносільське, де захопили у полон російських солдат. Це були псковські десантники. Хлопці розповіли, що не знають, що знаходяться на території України. Думали, що десь у Ростовській області. Їх змусили написати листи рідним, що вони служать на Уралі. Така дезінформація нас шокувала, - розповів Каплан.

За словами бійця, коли вони перебували в Ілловайському котлі, траплялися випадки, коли гранати не підривались, і єдиним виходом вижити було палити техніку противніків. 

- У підвалі СБУ мене і майже 110 бійців чотири місяці тримали у полоні. В Ілловайському котлі у нас було дуже багато поранених, які помирали. Тому, щоб їх врятувати, ми вирішили здатись у полон, - пояснює чоловік. - У мене склалось враження про бойовиків, наче вони перебувають під гіпнозом і не розуміють, що відбувається. У підвалі СБУ були розкидані шприци, між бойовиками постійно відбувались п'яні розбірки, мародерство, вони дуже часто "гралися" зі зброєю. Це організоване злочинне угрупування. Пізніше відбувся обмін полоненими, і так я вийшов на свободу.

За словами Каплана, заробітна плата російських солдат - 120-150 доларів за тиждень. 

- Я на сьогодні отримав 970 гривень. Суть не в грошах, звісно, але в документах в нас ніде не написано, які міста  ми звільняли, і жодної замітки про полон у Донецькому СБУ. Головне те, що ми вийшли живими з пекла.  Після лікування я хочу повернутись на передову, тому не можу розповісти особисту інформацію про себе. У Рівному люди живуть і не відчувають, що в країні йде війна. Наші хлопці воюють без важкої зброї. Єдине, що їх мотивує - це патріотизм. 

На думку Каплана, єдиний вихід зупинити війну - закрити кордон.

- Наставали моменти, коли можна було так зробити. Зараз, коли ситуація на фронті ускладнилась, це важко. Комусь вигідна така ситуація, - вважає боєць. -  Я жодного разу не бачив, щоб хоча б одна операція Генштабу була проведена успішно. Нам допомагають волонтери. А що робить держава? Чому хтось помирає, а хтось наживається?

Напевне, кожен солдат, який повернеться із східного фронту, ставитиме ці ж самі запитання. Єдине. чого сьогодні прагнуть усі - це мир і спокій. А Каплан переконаний, що Україна - єдина, і за неї варто боротись. Завдяки таким мужнім героям, у нашому місті не стріляють.

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.