У Рівному міліціонери відповідатимуть за фальшування обставин ДТП

Слідчий відділ прокуратури Рівненської області здійснює досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом ДТП, що сталася 21 жовтня 2014 року в Рівному, у мікрорайоні Щасливе за участі працівника міліції та внаслідок якої загинуло троє людей (ознаки кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.286 КК України).

Розслідуючи вказану ДТП, прокуратура області відреагувала на дії співробітників міліції, які ввели в оману прокурорів під час огляду місця події, що певним чином ускладнило зʼясування істини.

Зокрема, на вимогу прокуратури Управлінням МВС України в області проведено службове розслідування щодо неналежного виконання службових обов’язків працівниками міліції при здійсненні огляду місця події смертельної ДТП. Однак, ця перевірка була проведена неповно та поверхнево, без встановлення дійсних обставин події та надання жодної оцінки діям працівників відомства.

Не погодившись із такими висновками, у подальшому прокуратура Рівненської області ініціювала повторне проведення службового розслідування дій міліціонерів, але вже керівництвом МВС України. Як результат – ним встановлено порушення службової дисципліни та функціональних обов’язків у діях 12 працівників (в тому числі керівництва) УМВС України в Рівненській області та принципово відреаговано.

Зокрема, встановлено, що міліціонер, який став учасником ДТП, самовільно залишив місце пригоди, не вжив заходів для надання першої медичної допомоги потерпілим, швидку медичну допомогу не викликав та не повідомив про подію органам внутрішніх справ.

Також, перебуваючи на місці події, перший заступник начальника УМВС України, достовірно знаючи, що ДТП сталася за участі його колеги, надав працівникам прокуратури недостовірні відомості про те, що той є непрацюючим (безробітним).

З огляду на вищевикладене та на підставі наказу Міністра внутрішніх справ України від 20.01.2015:

працівника міліції, який є учасником ДТП, звільнено з органів внутрішніх справ за скоєння вчинку, що дискредитує звання рядового і начальницького складу;

першого заступника начальника УМВС України в Рівненській області, а також начальника відділу Інспекції з особового складу УМВС України в Рівненській області звільнено з обійманих посад;

ще 9 працівників УМВС України в Рівненській області притягнуто до дисциплінарної відповідальності (суворі догани, догани та попередження про неповну посадову відповідність).

Про це повідомляє прес-служба прокуратури Рівненської області.

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.