Для кузнецовських дітей-інвалідів - соляна кімната

Відтепер вихованці Кузнецовського центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів можуть відвідувати першу у місті соляну кімнату. На її облаштування витратили близько двох тонн солі та 98 тисяч гривень. Профінансувало соляну кімнату місто, а роботу виконали фахівці із донецького Соледара, що знаходиться за 18 кілометрів від Артемівська у зоні АТО. Звідти привезли і матеріал – 600 кілограмів соляних брил. Решту – звичайну сертифіковану кухонну сіль, також артемівську – закупили у Рівному.

Директор реабілітаційного центру Наталія Федінчик каже, що із введенням соляної кімнати в експлуатацію, розшириться сфера послуг, які надає центр. Тут не тільки обслуговуватимуть дітей-інвалідів, а й залучатимуть малюків із так званої групи ризику – тих, хто має захворювання органів дихання, ЛОР-органів і щитовидної залози. Більше того, після детального вивчення питання планують надавати платні послуги усім охочим кузнецовцям, йдеться на сайті www.4bloka.com.

Кімната повністю відтворює мікроклімат природної соляної печери. Температура у ній зберігається на рівні 20-24 градуси за Цельсієм. Вологість повітря – до 70%. За допомогою галогенератора спеціально приготовлений соляний розчин розпилюється рівномірно по всьому приміщенню. І якщо у природному середовищі концентрація солі становить до 5 міліграмів на метр кубічний, то у соляній кімнаті для покращення і прискорення терапевтичного ефекту можна досягнути концентрації до 17 міліграмів на метр кубічний. Це, за словами лікаря-терапевта реабілітаційного центру Оксани Волощук, дуже
добре впливає на органи дихання, лікує такі хронічні патології, як бронхіальна астма, бронхіти, тонзиліти, фарингіти, синусити, а також покращує кровообіг та збільшує постачання кисню до головного мозку. А ще затишна атмосфера, освітлення, легка музика, сидяче положення заспокійливо впливають на нервову систему. Це дуже корисно для діток, які проходять реабілітацію в центрі.

– Наразі у нас немає ліцензії на надання терапевтичних послуг, – говорить Наталія Федінчик. – Тому, поки що тут проходитимуть психо-релаксаційні заняття. Їх для дітей будуть проводити психолог та фахівець з фізичної реабілітації. Щоб створити відповідну атмосферу, у
кімнаті облаштували приглушене освітлення, яке періодично змінює колір, електричний камін, пісочницю, встановили телевізор. Для додаткової зручності планують закупити шезлонги. Одночасно перебувати у кімнаті можуть десять-дванадцять дітей. 

Першими випробували на собі терапевтичний ефект солі журналісти та гості урочистого відкриття соляної кімнати. Разом з Наталією Федінчик стрічку перерізали генеральний директор РАЕС Павло Павлишин та виконуючий обов’язки міського голови Кузнецовська Ігор Куц. Освятив кімнату отець Йосип Шарко.

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.