У Рівному землю для учасників АТО роздаватимуть за жеребкуванням

 Проект про виділення земельних ділянок для учасників АТО розглянули на засіданні комісії Рівнеради. На заході також  були  присутні родичі військових, які брали участь в обговоренні. 

Як розповіла голова депутатської комісії Людмила Туровська, наразі члени комісії розробили попередній проект розподілу земельних ділянок для учасників АТО. До нього громада може внести свої корективи та пропозиції впродовж 20 календарних днів. Лише після цього проект розгляне сесія Рівнеради.

- Ми представляємо порядок розподілу земельних ділянок між учасниками АТО, які є мешканцями міста Рівного. На сьогодні даний порядок розподілу земельних ділянок є лише проектом. Однак через двадцять днів, коли документ розгляне громада та внесе свої корективи, його подадуть на затвердження рівненської сесії міської ради. Окрім того, члени комісії також займаються вивченням земельного законодавства задля уточнення деталей розподілу земельних ділянок конкретно для учасників АТО. Адже наразі у законом не визначений точний порядок видачі землі для бійців із зони АТО, - пояснила Людмила Туровська.

Варто також зазначити, що згідно з законом України про "Статус учасників війни", нещодавно внесли корективи, де чітко сказано, що учасникам бойових дій першочергово надаються земельні ділянки. Але є і умова: щоб їх отримати, необхідно мати відповідне посвідчення.

До питанням видачі земельних ділянок залучили управління містобудування та архітектури, а також управління земельних відносин. На попередніх засіданнях комісії вони  визначили три типи земельних ділянок для видачі учасникам АТО: масиви, ділянки, що не пройшли через сесію, та земля під садівництво.

- У Рівному є два масиви: у районі вулиці Костромської і Тинному. Наразі ці масиви не мають планів та проектів територій. Однак вони повинні бути до 15 квітня 2015 року, - розповідає Людмила Туровська.Друга частина земельних ділянок для видачі –  ті, які вже проходили через сесію, але у їхньому виданні було відмовлено громадянам. 

На сьогоднішній день, є і третій можливий тип земельних ділянок, які надаватимуть учасникам АТО - під садівництво. Наразі надано 79 земельних ділянок різної площі за межами міста Рівного (у Шубківській та Малошпанівських сільрадах).

Ділянки обиратимуть публічно шляхом жеребкування. Кожен учасник АТО (або його довірена особа) зможе звернутися до Управління земельних відносин із заявою про надання земельної ділянки, до якої має надати і копію посвідчення учасника бойових дій та у результаті отримати свій порядковий номер відповідно до черги. Самих же дат жеребкування буде декілька, присутніми на них може бути кожен охочий.

Розглянули питання і про тих учасників АТО, які раніше отримали ділянку під забудову. Згідно з проектом, право на отримання землі залишається за ними. Однак отримати її вони можуть не під житло, а під садівництво. Також було зазначено,  ділянкув Рівному можуть надати тим військовим, які на момент призиву були прописані у Рівному. При цьому дата приписки має передувати призову.

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.