В одному селі на рівненському Поліссі знищили повістки

23 січня у міліцію надійшло повідомлення, що біля однієї із сільських рад Зарічненського району зібралися майже півсотні місцевих жителів, переважно жінок, з претензіями щодо порядку проведення мобілізації. Правоохоронці з'ясували, що громада висунула вимогу про видачу їм повісток, які надйшли до сільської ради з військкомату. Сільський голова зачитав присутнім прізвища громадян, які підлягають мобілізіції. Однак, в цей час обурені мітингувальники вихопили з його рук повістки та розірвали, після чого повернули їх сільському голові. Крім того, за ініціативи мітингуючих, зібрали понад дві сотні підписів у знак протесту щодо проведення призову та мобілізації. Про це повідомляє прес-служба УМВС в Рівненській області.

- Відомості за цим фактом внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за частино 2 статті 296 Кримінального кодексу України (хуліганство), - повідомив начальник УМВС України в Рівненській області Сергій Максимов. – Така реакція жителів північних районів краю цілком зрозуміла, адже таким чином їх мешканці намагаються уникнути мобілізації, не полишаючи власного збагачення за рахунок державних надр. Останнім часом, коли правоохоронці жорстко реагують на незаконний видобуток бурштину, місцеве населення намагається залишити вдома своїх чоловіків. Однак, хочу попередити, що "ухильники" будуть змушені відповісти за свої дії. Зокрема, за ухилення від військового обов’язку передбачається як адміністративна, так і кримінальна відповідальність.

Нагадаємо, що відповідно до статті 336 Кримінального кодекс України (ухилення від призову за мобілізацією), небажання захищати свою країну буде коштувати призовникові волі строком від 2 до 5 років позбавлення волі.

Коментарі

Повістка ,за законом, повинна бути передана прямо в руки тому, кого вона стосується ,а він повинен особисто розприсатись в отриманні повістки . Так що , хай дотримуються воєнкомати закону і процедури , а тоді - лякають якоюсь відповідальністю.

Хай люди звернуть увагу на статті 336 Кримінального кодексу , де пишеться про ухилення у військовий ( в Україні військового часу не має , є АТО ) , так що хай не лякають .