Підприємцям Рівненщини пропонують податковий компроміс

Підприємці, які хочуть уникнути відповідальності за заниження податкових зобов’язань у попередні роки, можуть скористатися податковим компромісом. Про це повідомив начальник Головного управління Державної фіскальної служби у Рівненській області Дмитро Зайцев.

За словами головного податківця, законний механізм стосується двох податків – податку на прибуток і ПДВ (податкові періоди до 1 квітня 2014 року).

– За часів режиму Януковича підприємців змушували діяти нечесно стосовно держави. На бізнес накинули «удавку» – багато хто переймається, що був змушений укладати угоду зі своєю совістю. Щоб зняти цей моральний аспект і вирівняти ситуацію зараз, і був запропонований податковий компроміс. Покажи нечесні операції, заплати 5%, і ти маєш легалізовані доходи. Ніяких санкцій, ніякої пені, ніякого криміналу – далі спокійно веди бізнес, залучай інвестиції на розвиток. Останнє, до речі, важливе, оскільки ми рухаємося у ЄС, а там прискіпливо ставляться до тих, хто хоче позичити-залучити кошти, – наголошує на важливості податкового нововведення Дмитро Зайцев.

Процедура податкового компромісу, виписана у законі № 63-VIII від 25.12.14, передбачає два варіанти на застосування – або подати уточнюючу декларацію з переліком фінансових операцій, або платнику потрібно написати заяву в інспекцію. Далі упродовж 10 днів буде ухвалено рішення стосовно проведення позапланової документальної перевірки (її може і не бути). Перевірка стосуватиметься виключно питання витрат, що визначають податок на прибуток, або завищення податкового кредиту з ПДВ.

Також варто зауважити, що «уточнення платником податкових зобов’язань» жодним чином не відобразиться на його контрагентах.

Скористатися податковим компромісом та уникнути фінансової, адміністративної та кримінальної відповідальності підприємці зможуть до 16 квітня 2015 року. Проконсультуватися щодо механізму застосування можна у податкових інспекціях Рівненщини та центрах обслуговування платників податків.

 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.