Аграрії Рівненщини засіють півмільйона гектарів

Вони вже почали готуватися до весняно-польової кампанії. Як повідомила директор департаменту агропромислового розвитку ОДА Надія Переходько, в області під урожай 2015 року заплановано засіяти 540 тисяч гектарів сільськогосподарських культур. Так, половину площі займатимуть зернові, п’яту частину – цукровий буряк, соя, ріпак і соняшник. Картоплю та овочі садитимуть на 15 відсотках. Решту площі займатимуть кормові культури. До посівної господарства Рівненщини повністю забезпеченні насінням зернових культур. Разом з тим аграрії готують техніку та паливно-мастильні матеріали, а також закуповують міндобрива та отрутохімікати.

- Весняно-польова кампанія повинна проводитися у стислі терміни, позаяк за прогнозами синоптиків весна буде швидкою, - зауважив Міністр аграрної політики та продовольства України Олексій Павленко на нараді із регіонами. - Також у зв’язку із введенням надзвичайного стану у Донецькій та Луганській областях економіка України переходить у мобілізаційний режим. Тому аграрний сектор повинен забезпечити продовольчу безпеку держави.

Разом з тим, Олексій Павленко зауважив, що міністерство веде перемовини із банками щодо надання кредитів аграріям з метою фінансування посівної. Про це повідомила прес-служба Рівненської облдержадміністрації.

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.