Як у Рівному вшановували пам'ять Героїв Крут +ФОТО

Битва під Крутами – одна із найважливіших подій в сучасній історії України. Вона стала легендарною. Сьогодні це історичний образом, який має важливе значення для української ідентичності. У Рівному відзначення бою під Крутами -  вже традиційне свято, у програмі якого щороку відбуваються якісь новації.

Спочатку біля пам’ятника «Загиблим за Україну» відбувся загальноміський міжчасовий діалог «Крути - Схід».

Дійство розпочалося зі звучання Гімну України та вступного слова міського голови Рівного Володимира Хомка.

- Я про героїв Крут дізнався лише у дорослому віці, адже це була заборонена тема. За цим питанням стежили та намагалися не висвітлювати, однак зараз ми про це знаємо, - зізнається Володимир Хомко. - Я не міг подумати, що історія може повторюватися. А зараз відбувається саме це. Однак ми повинні всі об'єднатися, щоб не втратити шанс побудувати незалежну та демократичну країну. Тому наш святий обов'язок - пам'ятати усіх тих, хто гине зараз та хто загинув раніше.

Після вступного слова міського голови до пам'ятника "Загиблим за Україну" поклали вінки. 

Коли пролунали перші ноти пісні-реквієму за загиблими "Пливе кача по Тисині", кожен поринув у свої думки. Адже, справді, сьогодні історія повторюється, зокрема, її негативні події.

Учні загальноосвітніх закладів міста в пам'ять про загиблих студентів виконали пісню, яка закликає до миру та спокою. "Над землею тумани... не вбивайте синів", - слова, які зворушили кожного присутнього .

Слово надали і людині, яка бачила війну. Рівнянин Тарас Трифонюк запевнив, що Україна неподільна, вона не дістанеться ворогу.

- Історія має звичку повторюватися, але ми як військовослужбовці запавняємо, що такого кінця, як у Крутах, не допустимо. Схід не віддамо. Україна - вільна, незалежна, суверенна та неподільна. Слава Україні! - звернувся до рівнян військовослужбовець Тарас Трифонюк.

Сьогоднішній день насичений різноманітними подіями з вшанування пам'яті Героїв Крут, молодих людей, які віддали своє життя у протистоянні із ворогом. Нагадаємо, що о 12 годині відбудеться відкриття пам'ятної дошки загиблому воїну в зоні АТО, випускнику Рівненської ЗОШ № 5, Олександру Борисенку.

Пропонуємо до перегляду світлини з події:

 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.