Рівнян навчали грати на лірі

Вчора рівняни слухали лірницькі оповіді з Волині, Поділля та Карпат. У кав'ярні "Calamarius" відбулася творча майстерня з гри на старовинному інструменті - лірі. Навчав гостей рівненський лірник Андрій Ляшук. 

 

Учасники майстер-класу могли дізнатися і про історію цього інструменту. Так, колісну ліру знали ще у VIII—XIX століттях. На ній грали в Мавританії, а потім по всій Європі. Це був пастуший інструмент, по тому — придворний, а згодом— мандрівних співців. Тим шляхом він прийшов і в Україну. А в XV столітті зустрівся з потужною традицією кобзарювання. До речі, в Європі на цьому інструменті грали без співів. А в Україні розвивалася найпишніша гілка в лірництві, переконують дослідники.

Нагадаємо, лірник Андрій Ляшук цьогоріч брав участь у фестивалі "Із країни в Україну", який відбувався у звільнених містах Донецької і Луганської областей. За його словами, тамтешні мешканці з цікавістю сприймали лірникування.

Натомість вчорашній вечір у стінах "Calamarius" пройшов не менш захопливо, адже навчатися за смачною кавою завжди набагато приємніше.

Коментарі

Радію, що традиції кобзарювання наслідують нові українці! Іванно, ви молодець, що цьому сприяєте!

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.