Рівненські університети у рейтингу: найвище - НУВГП, найнижче - РДГУ

Найвище місце у загальному рейтингу українських ВНЗ за 2014 рік посів Національний університет водного господарства та природокористування. Про це повідомляє інформаційний ресурс "Освіта.ua".

Рівненський «водник» займає 55-ту позицію в загальнонаціональному рейтингу. За ним з рівненських вищих навчальних закладів йде Національний університет "Острозька академія",  посівши 89-ту сходинку.

На 155-му місці – Міжнародний економіко-гуманітарний  університет. Найнижче в рейтингу опинився Рівненський  державний гуманітарний університет. Він, за версією інформаційного ресурсу, опинився аж на 211 позиції загальнонаціонального рейтингу.

Коментарі

Гадаю, що всі критерії оцінювання носять суб"єктивний характер і не все золото, що блищить. Хоч на цей блиск траться великі кошти і зусилля. Як на мене (зкрема в Україні), то важливо було б ввести критерій "відсоток влаштування на роботу після закінчення" вузу через 1-5 років. На конкурентному ринку праці фахівець собі місце знайде. Ось тут було б зрозуміло, хто вчить якісно, а хто штампує дипломи.

Національні рейтинги ймовірно можна "купити", але, як демонструє приклад РДГУ - навіть його ректор, що хвастає своїми зв'язками у МОН України, не здатен цього зробити. Окрім того, навряд чи можна купити собі місце у першій десятці, якщо заклад знаходиться на 190-му місці у рейтингу. Тому, хоча й відносно, але певну долю правди ці рейтинги відображають.
Вже зовсім інша ситуація із міжнародними рейтинговими системами Webometrics, Scopus - там підкупити проблематично.

Як там у пісні Цоя: "Перемен!" - требуют наши сердца. "Перемен!" - требуют наши глаза!!!

Можливо я закінчений песиміст, але в державі з тотальною корупцією (хоч сподіваюся, що цьому буде кінець), де все купується і продається, ні в які рейтинги, ні в які соц. опитування не вірю. Водник лихоманить вспродовж останніх років, а він виявляється - кращий серед усіх Рівненських вузів. Я не експерт, можливо і кращий. Та не вірю рейтингам. І все.

Працюю у РДГУ і скажу, що в цьому виші багато достойних, фахових і чесних викладачів. Втім нинішній ректор з його кадровою, і не тільки, політикою просто котить університет в прірву. В контексті змін до законодавства, де державні місця розподілятимуть згідно рейтингу вузу, нашому закладу нічого приємного не світить. Черговий раз "домовитися" в міністерстві вже й може не получитися. Тому обов'язково потрібно міняти керівника вишу, проте більшість працівників бояться за своє нагріте місце, авось "нова мітла" їх вимете за двері, або почне вимагати щось робити, і як ті овечки думають "хай краще так, аби не гірше"... Всі вимагають змін в державі, а самі то не хочуть виходити за зону звичного комфорту. Люди добрі, пора зрозуміти, що без реформ (а стара команда вишу (в прямому і переносному значенні цього слова) цього робити не хоче і не може) нічого змінити не можливо, треба активно діяти. Адже ті адміністратори (ректори, проректори, декани і т.д.), які десятками років обіймають ці посади вже давно розслабилися, знаючи, що ніде їх посада не подінеться, можна й нічого не робити, а лише створювати видимість роботи. Буває голосує кафедра по одному, а ректор сказав зробити інакше - і все, де ж той закон чи демократія... Ось 11 лютого будуть вибори голови профкому працівників РДГУ, ну і до бабки не потрібно йти, щоб знати хто переможе, знову буде багато компліментів на адресу діючого голови, що багато хорошого (!) зробив для наших працівників і т. д., короче совок безпросвітний... А на моє прохання подивитися колективний договір, мені нахабно відмовили... І найбільше мене обурює безнаказаність місцевих "ділків", які добряче заробляють на потрібних зв'язках. Та результати виборів покажуть, який напрям наш колектив обере, маю надію здоровий глузд переможе, чого й бажаю!

Потрібно рятувати РДГУ від Постоловського

Найбільше вразив той факт, що РДГУ знаходиться нижче МЕГУ. Нижче на ЦІЛИХ 56 пунктів. Чув про антикризових менеджерів, але якщо є менеджери антипроцвітання, то Постоловський їх найкращий представник.

Дуже цікавий рейтинг. А якщо дивитися на позиції попередніх років, то помітна й певна динаміка. У випадку РДГУ далеко не втішна. Здається, його викладачам таки пора задуматися над тим, що .... В них зараз для цього добра нагода

Коли я вчився навчання в педінституті було набагато престижнішим ніж воднік

Гість,100%! Правду кажете!за винятком одного "але": немає вже там що нищити - це вже давно не вуз, а поодинокі достойні викладачі там - це дивом вцілілі "мамонти", на жаль!

Сторінки

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.