Муніципальний депутат із Москви відвідала Рівне

У НУВГП відбулося наступне засідання просвітницького проекту для молоді "Hacking school", в рамках якого з молодими рівненчанами поспілкувалася російська журналістка, член незареєстрованої Лібертаріанської партії Віра Кічанова.

Темою зустрічі була громадська активність, а точніше активізація громадянського суспільства в умовах державного тоталітаризму та утисків свободи слова.

На думку Віри громадська активність – це поступова революція, революція день за днем. В епоху, коли державний апарат намагається перекрити такі легітимні способи прояву громадської позиції, як мітинги та масові зібрання, методи просвітництва та інформаційного спротиву стають єдиними інструментами позитивних змін.

Віра закінчила "журфак" Московського державного університету твердо знаючи, що журналістика – це її покликання. Взявши участь у літній школі для молоді, яку проводить ініціатива "InLiberty" вона відкрила коло однолітків однодумців, які поділяли її цінності та виношували ті ж ідеї про демократію в країнах пострадянського простору. З часом їх знайомство переросло в спільноту молодих людей, яка організовувала інформаційні та просвітницькі заходи, проблемні круглі столи.

Після того як політика держави стала жорсткішою стосовно громадських активістів та представників ЗМІ молодь заснувала політичну партію Лібертаріанців, з тим, щоб впливати на державотворення не тільки зовні, а й зсередини. Віра – депутат муніципалітету. Добитися обрання було непросто, зважаючи на обмежені грошові ресурси партії, їй довелося особисто ходити квартирами електорату, розповідати про свої плани та переконувати людей взяти ініціативу у свої руки і добиватися разом з нею кращого життя якщо не для країни, то хоч для власного будинку, кварталу чи міста.

Зараз Лібертаріанська партія веде активну просвітницьку роботу, оскільки одним з основних постулатів, які вони просувають є ідея, що для того аби змінити пострадянський синдром на демократію потрібно розвивати зв’язки по-горизонталі, будувати активний ідеологічний прошарок людей, які прагнуть змін – накопичувати критичну масу. Для цього необхідно вибудовувати партнерські зв’язки між громадськими організаціями, рухами, партіями на території всього СНД.

Віра запропонувала такий перелік реформаторських дій:

·      будувати горизонтальні зв’язки;

·      сперечатися на рівні ідей;

·      взаємодіяти зі ЗМІ;

·      контролювати владу;

·      ставати частиною влади і добиватися змін зсередини

·      нізащо не поступатися своєю свободою.

На прохання слухачів Віра перелічила назви ЗМІ, яким можна довіряти на території Росії: портал "Slon.ru", телеканал "Дождь", консалтинг "РБК" та портал "Meduza".

- Ми з вами – перше вільне покоління на території колишнього СРСР, - підсумувала вона свій виступ.

Як повідомила завідуюча сектором зв'язків з громадськістю НУВГП Юлія Ковальчук, наступне засідання "Hacking school" відбудеться 31 січня о 15.00 год. в аудиторії № 160 1-го корпусу НУВГП, гість ‑ Артем Наавгуст з темою "Артем Наавгуст кидає виклик вищій освіті".

Приєднуйтеся та шукайте більше про школу у соціальних мережах "Facebook" і "В Контакте".

Автор фото - Олена Анісімова

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.