У Рівному російська журналістка відкрила усі "карти" Путіна. ВІДЕО

Президенту Росії не потрібні землі України. Його мета зовсім інша – придушити волелюбність українців, щоб вони не показували росіянам «дурний» приклад. Про це рівнянам розповіла 23-річна московська журналістка Віра Кічанова. Росіянка є членом незареєстрованої Лібертаріанської партії, кореспондентом розділу «Росія» і «Швидкий Slon», позаштатним кореспондентом «Нової газети» та автором книги: «Пусси Райот. Подлинная история». Нині Віра Кічанова живе та працює у Києві, оскільки після арештів та цькувань влади була змушена виїхати зі своєї країни.

Про зустріч із російською журналісткою, яка відбулася у п’ятницю, 30 січня, проінформувала ГО «Молодь-ДІЄ».  Впродовж всього вечора дівчина розповідала про своє життя, реалії правління Путіна та Медвєдєва, утиски влади та реалії пропаганди російських ЗМІ.

Віра Кічанова навчається на факультеті журналістики МГУ. Окрім того, дівчина – громадська активістка, яка бореться із брехливою російською владою. Рівнянам Віра розовіла, як разом із друзями-активістами намагалася зірвати підставну зустріч екс-президента Дмитра Медвєдєва зі студентами.  Вони хотіли задати президенту запитання про реформи та політичних в’язнів, а їх просто не допустили до університету. Через це історія швидко набрала розголосу. А громадські активісти написали на плакатах запитання і влаштували пікет під стінами університету.

Після гучного скандалу їх затримали правоохоронці, однак першу сходинку в опорі до діючої влади активісти подолали. Тоді і виник задум створити Лібертаріанську партію, яка відстоювала б свободу слова, а також максимальну свободу для бізнесу та розвитку. Однак коли на президентських виборах 2011 року переміг Володимир Путін, розпочалися жорсткі репресії та утиски. Саме це і стимулювало студентів та громадських активістів до рішучих дій.

- Коли Путін тільки прийшов у політику, між росіянами та владою існувала неофіційна домовленість – ми розвиваємо економіку, а ви не лізете у політику. Так було, доки люди вибиралися з важких 90-х років та доки не почали їздити за кордон. Однак коли пройшли роки і росіяни побачили, що рівень життя у Європі кращий – розпочалися мітинги та акції протесту. Ось тоді Путін і став нервувати  та  чинити перші утиски, - розповіла рівнянам Віра Кічанова.

За словами журналістки, із першими протестами і розпочалася перша хвиля «закручування гайок». Найгучніший приклад - справа Болотної. ЗМІ подали її, як справу проти росіян, які ніби навмисно організували масові заворушення напередодні інавгурації Путіна. Однак це було зовсім не так. Віра, яка стала учасницею мітингу, бачила все на власні очі. І засудили тоді не лише учасників, а й випадкових перехожих. Саме ж заворушення організували спецслужи, які згодом розкрутили гучні судові процеси над 30 громадянами, аби залякати росіян.

- Згодом в Україні розпочався Євромайдан, а у Росії – жорсткий нагляд над ЗМІ. Федеральне агентство Роскомнагляд посилив тиск на незалежну пресу, з’явилися «чорні списки», почали нав’язувати відповідальність за екстремізм або заклики  до непокори діючій владі. Яскравим приклаомд цьому є випадок, як під час Майдану видання «Лента. Ru» висвітлила інтерв’ю з лідером «Правого Сектору» Ярошем. За декілька днів був наказ звільнити головного редактора.  За ним звільнили більшість співробітників, - пригадує московська журналістка.

Зачепили утиски і Віру Кічатову, яка на той час працювала на ресурсі «Slon.ru». Це видання зазнало чималого тиску влади, коли в останньому з’явилася її інтерв’ю з організатором маршу за федералізацію в Сибіру. Тоді Роскомнагляд «наїхав» на редакцію, через що  майже половину штату працівників, в тому числі і Віру Кічанову, скоротили. Таку політику застосовували виключно до опозиційних ЗМІ, а провладним ресурсам надавали «повну свободу слова та дій».

- У Росії можуть економити на всьому, окрім пропаганди. Зменшать пенсію, але не чіпатимуть «Рашу тудей». Росіянам нав’язують те, що хоче Путін, адже він створює нову "залізну завісу", якою відгородить «русский мир» від західного світу та європейських цінностей, - продовжує депутат муніципалітету в Москві, Віра Кічанова. – Але не всі росіяни підтримують Путіна, і доказом того є травневий «Марш миру». Тоді у багатьох людей впали рожеві окуляри, і вони зрозуміли, що насправді відбувається у їхній країні.

Далі дівчина наводила приклади демонстрації боротьби росіян із путінським тоталітарним режимом. Її обличчя стало сумним, коли на екрані з’явився кадр із Євромайдану:

- Як не прикро, але ми так не змогли. У Росії відбулося багато мітингів, акцій протесту, однак побороти владу не вдалося. Сьогодні у нас встановлений авторитарно-тоталітарний режим, побороти який без крові не можливо. Кожен чиновник вчепився нігтями за своє місце, олігархи настільки багаті, що у них немає жодного страху. Та й сам Путін, якщо  порівнювати його із Януковичем, набагато розумніший та безстрашніший, - підсумувала Віра.

За словами російської активістки, нинішня російська влада взагалі непередбачувана. Навіть самі наближені  до Володимира Путіна люди не знають, що у нього на думці. І якщо хтось вважає, що він воює за нові землі, – це не правда. Путін хоче вимотувати українців доти, доки вони не впадуть, доки в країні не відбудеться дефолт. Для нього буде особистою образою той факт, що люди його країни бачитимуть, як українці добре живуть та мають більший достаток. Путін боїться Майдану, тому і веде таку жахливу політику.

Зараз Віра Кічанова вже декілька місяців живе та працює у Києві. Аналізуючи та порівнюючи нинішню ситуацію, дівчина запропонувала шість реформ, які допоможуть протидіяти агресії Росії:

· будувати горизонтальні зв’язки;

· сперечатися на рівні ідей;

· взаємодіяти зі ЗМІ;

· контролювати владу;

· ставати частиною влади і добиватися змін зсередини;

· нізащо не поступатися своєю свободою.

«Ми з Вами!», - каже росіянка. На її думку, сьогодні Україна, порівняно з Росією, має набагато більше можливостей для розвитку молоді, молодіжних рухів, вільної преси. Варто лише не сидіти на місці, а об’єднуватися, відстоювати своє, прагнути до кращого та нікому не віддавати свою незалежну державу.

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.