На Рівненщині прикордонники попереджають про можливе закриття пунктів пропуску

Незаконна вирубка лісодеревини поблизу українсько-білоруського кордону може призвести до повного закриття тимчасових місць сезонного пропуску Познань, Березове, Дроздинь.

Нагадаємо, що у 2011 році на міждержавному рівні між Україною та Білоруссю вдалося вирішити питання щодо функціонування пунктів пропуску для громадян з метою збору дикоросів на напрямку українських сіл. Це стабілізувало напружену ситуацію на кордоні. Мешканці 10 населених пунктів законним порядком збирали ягоди на суміжній стороні. За чотири роки через кордон пропущено більше 160 тисяч осіб. Однак, окремі громадяни своїми діями можуть нашкодити прийняттю домовленостей двох держав щодо сезонного пропуску у 2015 році.

Так, білоруська сторона висловила занепокоєння діями українців прикордонних сіл Рокитнівського району щодо браконьєрства, незаконної вирубки лісових порід дерев з використанням шумоподавляючих бензопил та збирання грибів і ягід у промислових масштабах в зоні радіаційного забруднення з подальшою реалізацією відповідної продукції на території України.

У цьому контексті висловлено намір білоруської сторони поінформувати українську сторону щодо відмови у ратифікації Угоди між Кабміном та Урядом Білорусі про порядок перетину державного кордону жителями Рокитнівського району і Столинського району від 2013 року. Прийняттю позитивного для українських громадян рішення заважає протиправна діяльність на державному кордоні окремих мешканців прикордонних населених пунктів.

Державна прикордонна служба України закликає всіх громадян Рокитнівського прикордоння дотримуватись вимог законодавства. Про це повідомила прес-служба Рівненської ОДА.

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.