У Рівному вирішували долю залізничної лікарні

Долю залізничної лікарні сьогодні обговорили на засіданні Рівненського міськвиконкому. Річ у тім, що наприкінці минулого року ухвалили закон про держбюджет, згідно з яким відомчі медустанови передали на фінансування місцевим бюджетам. Рівненська міська рада, в свою чергу, дала згоду на прийняття залізничної лікарні у комунальну власність. Утім, виникло нове запитання - фінансування медзакладу. Адже у складі залізничної лікарні - дві поліклініки (у Рівному та в Здолбунові).

А як зазначив мер Володимир Хомко, міська влада не збирається фінансувати здолбунівську поліклініку.

- На мій погляд, у ситуації, яка склалася, є нюанси, які варто як найшвидше вирішити. Залізнична лікарня має філіали. Зокрема, у Здолбунові. Там працює майже сорок відсотків мешканців району. Тепер поясніть, із якого дива місто Рівне має фінансувати здолбунівський філіал? - зазначив міський голова Рівного Володимир Хомко.

За його словами, минулої суботи відбулася селекторна нарада за участю керівництва Міністерства охорони здоров’я та представників місцевої влади. У результаті дві сторони дійшли до компромісного варіанту: доки три місяці йде передача лікарні із землею та майном для міста, доти міський бюджет фінансуватиме рівненський філіал залізничної лікарні. Водночас міська влада готує звернення до Здолбунівської районної державної адміністрації з проханням передати місту Рівне субвенції на ту частину, яка є у Здолбунові.

- Головний лікар відповідає головою за те, що ті кошти, які виділить міська влада, він виплатить лише тим працівникам, які працюють у Рівному. А гроші, які надасть Здолбунівська райдержадміністрація, - працівникам здолбунівського філіалу, - підсумував Володимир Хомко.

За такою схемою виплати заробітньої плати міська влада Рівного збирається працювати впродовж трьох місяців, доки майно та землю офіційно не передадуть у власність міста. В іншому випадку фінінсування припиниться.

За словами головного лікаря Здолбунівської лікарні Олександра Шегери, на рік Здолбунівському амбулаторному поліклінічному відділу потрібно 5 мільйонів 528 тисяч гривень, а рівненському філіалу - 11 мільйонів 822 тисячі гривень. У свою чергу, міська влада запевнила, що медзакладу в Рівному субвенцію вже виділили.  

Нагадаємо, під час засідання сесії Рівнеради, яке відбулося 22 січня, депутати прийняли рішення про прийняття на баланс міста залізничної лікарні. Щоправда, лише тої її частини, яка знаходиться на території обласного центру.

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.