Рівненський експерт: чому «росте» долар?

Рівнян дедалі більше турбує ситуація на валютному ринку. Так, вже сьогодні у відділеннях банків долар можна було продати за ціною від 17, 5 до 23,8 гривні, а купити – від 18,8 до 26 гривень. Чому курс гривні пустили у «вільне плавання» і чи варто очікувати подальшого падіння гривні, сайт «ВСЕ» запитав у експерта.  

Костянтин Матусевич, кандидат економічних наук, доцент кафедри економічної теорії РДГУ:

- На сьогодні Нацбанк -  на грані банкрутства. Резерви на мінімумі. Вони становлять 6 мільярдів доларів. Для того, аби стримувати курс гривні відносно долара, необхідно здійснювати валютну інтервенцію, тобто «викидати» валюту на ринок. Зараз такої можливості нема. Власне, тому й було прийняте рішення пустити гривню у «вільне плавання». А це означає, що банківський курс, за яким продають долар, може зрівнятися з ринковим. Щодо перспектив, то їх навряд чи можна назвати райдужними. Аби стримати падіння гривні, потрібні валютні резерви. Обіцянок Заходу відносно цього багато. Натомість насправді кредитів, які дає МВФ, ледь вистачає, аби гасити відсотки за попередні позики. Реальних грошей майже не дають.  Тим часом держава, в основному, отримує  надходження від експорту зерна та металобрухту. Решта експорту настільки незначна, що суттєвого впливу на ситуацію не має  Щоправда, у держави є ще один резерв. Це українці, які заробляють за кордоном і утримують родини тут. Це майже мільйон населення. Насправді зараз увага більшою мірою прикута до  політичних рішень, натомість питання розвитку національної економіки не порушують. Власне, для того, щоб вивести державу з такого стану, потрібно 50-70 мільярдів доларів.Тим часом швидкість падіння гривні залежатиме як від економічних, так і від політичних обставин. Детальний матеріал із даної теми читайте вже увечері на сайті «ВСЕ».

Ключові слова: 

Коментарі

Попри всю вашу іронію, маю переконання, що рівень його економічних знань в рази перевищує рівень обізнаності середньостатистичного депутата. Але виборче законадавство вилаштуване так, що головною є фінансова застава та вміння розвішувати локшину.

Рівноваги ніякої не буде це 100 % бо не вигідно валютчикам от і все.

справжній "експерт"....РДГУ і екномічна теорія речі несумісні

Привіт ВСІМ читачам
спостерігаючи останніми днями за "ЕКОНОМІКОЮ" України складається враження що фінансовою частиною держави правлять "Валютчики" , тоді для чого НБУ коли в ньому нічого нема, а у валютчиків завжди знаходяться резерви. Нічого дивного не буде, якщо долар та євро до кінця місяця перевалить 100 грн. Так що нема чого насміхатись з російського рубля, спочатку в своїй державі потрібно порядок навести.

PS Вибачте за описку. Уточнюю:"Інакше такий шалений РОЗРИВ- це грядущий неминучий колапс."

Самий слабенький сдудент економічного факультету знає, що для стабілізації економіки необхідне врегулювання ринкової рівноваги, тобто відповідності попиту і пропозиції. Якщо внаслідок падіння долара платоспоможність споивача (тобто попит) падає, необхідне негайне встановлення державного контролю за рівнем цін, принаймі, на основні продукти споживання. Інакше такий шалений - це грядущий неминучий колапс. Та про що я? Сьогодні після перерви на засіданні ВР виступаючому прийшлося звертатися;"Шановні виборці, оскільки депутатів не має звертаюся до вас!"" Тобто спасіння утопаючих в їх руках....А у депутатів вже всі закони прийняті і проблем не має - все о"кеу. Пора займатися особистими справамиТак що, шановні кандидати, доктори і інші мудрі люди, може розповідати розумні речі, теоретизувати скільки завгодно, тільки ось хто вас почує....

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.