Рівненський священик вважає референдум жителів села Новосілки порушенням закону

Минулої суботи, 7 лютого, в селі Новосілки провели таємне голосування бюлетенями стосовно того, кому має належати храм. Із трьохсот можливих вборців проголосували 198 місцевих жителів. Цю інформацію надав сайт zdolbunivcity.net. Таким чином громада демократичним методом спробувала визначити долю святині у своєму селі та передати храм для богослужінь від релігійної громади УПЦ до релігійної громади УПЦ Київського патріархату. Однак секретар Рівненської єпархії УПЦ, протоієрей Віталій Герлінський не згідний із таким референдумом та вважає його незаконним.

Зателефонувавши до редакції сайту "ВСЕ", протоієрей Віталій Герлінський попросив опублікувати його коментар та зазначити, що релігійна громада УПЦ села Новосілки подала офіційне звернення до сільської ради і Рівненської райдержадміністрації із заявою, що не братиме участь у цьому референдумі. Адже це, на його переконання, є порушенням законодавства.

- Інформація, яка сьогодні подається у заголовку, - провокація, покликана спонукати людей думати, що храм належить патріарху Кириллу. Хоча сама церква належить релігійній громаді української православної церкви села Новосілки. Наголошую, це дуже провокаційний матеріал. У ньому йдеться про проведений референдум, згідно з яим представники київськго патріархату увійшли в храм. Однак цей реферндум  - недійсний і є прямим порушенням законодавства, - заявляє сайту "ВСЕ" секретар Рівненської єпархії УПЦ Віталій Герлінський. - Варто розуміти, що в законодавстві України передбачені лише всеукраїнські референдуми, а не місцевого рівня. Місцеві референдуми були законодавчо врегульовані до березня 2014 року (ЗУ "Про всеукраїнський та місцеві референдуми"). Однак і там містився пункт про те, що місцевий референдум не має права порушувати питання, які були затверджені вищими державними органами. Тож релігійна громада української православної церкви села Новосілки подала офіційне звернення до сільської ради і Рівненської райдержадміністрації про те, що не братиме участь у цьому референдумі, адже це є порушенням законодавства.

Читайте також: Рівненські селяни відбирають у патріарха Кирилла ще один храм

Коментарі

Закрийте рота тому ПУТІНСЬКОМУ -ЦУЦИКУ і нехай їде у Росію і там показує своє незадоволення......

А де в матеріалі є слово "референдум"? Пише ж "таємне голосування бюлетенями". Зайшов на першоджерело - сайт Здолбунівської сотні самооборони - там теж ні слова про референдум! Попи московські читати не вміють?

Згідно закону України«Про свободу совісті та релігійні організації» ст.4. Релігійні громади самостійно визначають свою підлеглість у канонічних та організаційних питаннях релігійним об’єднанням, зареєстрованим в Україні, а також закордонним чи міжнародним релігійним об’єднанням і релігійним центрам, мають право на вільний вихід із цієї підлеглості та на її зміну". В чому суть проблеми, те що сзід (збори) села назвали референдумом????:))) Але ж промосковські священник знайдуть голку в копиці сіна, аби заперечувати переходу.
"Інформація, яка сьогодні подається у заголовку, - провокація, покликана спонукати людей думати, що храм належить патріарху Кириллу. Хоча сама церква належить релігійній громаді української православної церкви села Новосілки." Ці ваші юридичні "тонкощі" по-барабану простій бабці із с. Новосілки. Вона можливо й не зовсім вірізняє "патріарха" від "патріархату", але знає чітко, що хоче Богу молитися в Українській Церкві українською мовою. А ще чує по телевізору, кого підтримує УПЦ МП. Це вона усвідомлює добре, бо, не виключено, сама лихі часи пережила. Так що не спекулюйте. Люди роблять свій вибір. Правильний.

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.