На Рівненщині Московський патріархат виносить речі з церкви, де йде служба українською

У неділю, 8 лютого 2015 року, в церкві села Новосілки Здолбунівського району, наступного дня після проведення референдуму стосовно того, під юрисдикцією якого патріархату має бути місцевий Свято-Чудо-Михайлівський храм, відповідно до рішення громади, вперше відбулася служба українською мовою.

Вже за декілька годин після оприлюднення волевиявлення громади, у суботу, 7 лютого, під час зборів громади села Новосілки прозвучала інформація, що наступного дня в храмі відбудеться служба, яку правитиме священик Київського патріархату. А тому громада з нетерпінням та певним хвилюванням чекала цього історичного для себе моменту. І він настав. Про це повідомляє zdolbunivcity.net.

За дорученням Здолбунівського благочиння УПЦ КП, першу службу в храмі українською мовою прибув відправити протоієрей Ігор Саковський, якому співслужили ще два священика. Піснею цього дня славили Бога у Свято-Чудо-Михайлівському храмі церковний хор Свято-Успенського храму м. Здолбунів та храму с. Колоденка Рівненського району.

Оскільки напередодні з вуст прихильників Московського патріархату звучала інформація про приїзд в Новосілки монахів – представників МП, які ніби-то мають відвойовувати храм, стежити за громадською безпекою прибуло в село декілька нарядів міліції та представники громадського формування сотні самооборони. Але, хвала Богу, якихось сутичок між прихильниками різних патріархатів не виникало. Представники Московського патріархату не намагалися “відбити” святиню, натомість одразу після служби вони взялися виносити з церкви речі, які, на їхню думку, їм належать.

Прихильники Київського патріархату опору їм не чинили.

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.