Дев'ятирічний рівнянин бореться за життя

Маленький рівнянин Ваня Євчук раз і назавжди прагне забути про свою хворобу та щоденний прийом величезного переліку ліків. Та до того часу, доки йому не зроблять пересадку нирки, кожен день життя залежатиме від медпрепаратів.

Іванко народився з вродженою вадою нирки. Через хворобу хлопчик навіть не може постійно відвідувати школу, а навчається за індивідуальною формою. За прогнозами лікарів, єдиний порятунок – це пересадка нирки, якій передуватиме ще й гемодіаліз. Але інколи Іванко все ж таки ходить до школи і неймовірно цьому радіє. Адже рухливому і кмітливому хлопчику дуже подобається спілкуватися з однолітками. 

Іван – молодша дитина в невеликій родині Євчуків. Від самого народження життя хлопчика тісно пов'язане з лікарнями, медперсоналом, ліками. У 3-місячному віці дитині провели коригуючу операцію на сечоводі. Вроджена вада нирок потребує постійного контролю з боку лікарів, тому за станом Іванка стежать в Інституті урології та нефрології, а також в Інституті ендокринології.

За прогнозами лікарів, з діагнозом, який є у нього, вже в 6-річному віці планувався гемодіаліз та пересадка нирки. Неймовірно важко було жити з очікуванням того, що дитині ось-ось знадобиться процедура, якої в Рівному пацієнтам-дітям не проводять. Ще складніше усвідомлювати батькам і те, що єдиний порятунок дитини – це трансплантація нирки, операція, яка надто дорого коштує за кордоном для родини з невеликими прибутками. Та Іванкові дуже пощастило. Ретельний догляд за дитиною, постійний прийом ліків, виконання всіх призначень лікарів – все це дає можливість відстрочити проведення гемодіалізу і операції. Цього літа Іванові виповнилось 9 років. І до сьогоднішнього дня завдяки турботі та піклуванню мами, хлопчику вдається уникнути гемодіалізу – процедури, після якої залишається тільки пересадка донорського органу.

Незважаючи на хворобу, він росте дуже енергійним та допитливим. Іванко дуже жвавий, веселий та життєрадісний. Якщо самопочуття сина дозволяє, мама відпускає його до школи. Адже перебування на індивідуальній формі навчання обмежує рухливого хлопчика. Натомість найменші фізичні чи розумові навантаження переносяться важче, ніж у здорових дітей. Додаткові проблеми створює неспроможність нирок виводити шлаки, які отруюють організм. Від цього в Івана періодично підвищується тиск, з'являються головні болі, нудота та блювання.

Іванко дуже хоче одужати, мріє бути, як інші хлопчики. А зараз він чекає на заняття в школі та займається колекціонуванням і вирощуванням метеликів. Спочатку Іван разом з татом просто їх ловив . А цього літа йому вдалося виростити з гусениці метелика-махаона!

Допомогти може кожен, варто лише цього захотіти!

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.