Бузинарського залишать під домашнім арештом

Тривале обговорення, суперечки, аргументи "за" і "проти" та спроба виставити журналістів із зали суду - так пройшов розгляд апеляційної скарги прокуратури щодо взяття під варту екс-працівника одного з департаментів МВС Михайла Бузинарського. Прокуратура наполягала на тому, щоб взяти Бузинарського під варту, адвокат - залишити його під домашнім арештом. Колегія суддів апеляційного суду Рівненької області винесла ухвалу залишити Бузинарського під домашнім арештом.

Нагадаємо, випадкова сутичка, що виникла на трасі Київ-Чоп у селі Бабин Гощанського району 4 вересня, тоді завершилася таємничою перестрілкою. Все б нічого, та ця історія набула резонансу, бо фігурантом перестрілки став тодішній працівник одного з департаментів МВС України Михайло Бузинарський. Розслідування цієї справи триває вже п'ять місяців поспіль. За цей час провели низку експертиз, допитали свідків, а Бузинарському оголосили про підозру у хуліганстві, вчиненому із застосуванням зброї. Якщо його вина буде доведена, Бузинарський може потрапити за грати на термін від трьох до семи років. 2 лютого, згідно з ухвалою Рівненського міського суду, його на два місяці взяли під домашній арешт.

Сьогодні ж  судове засідання в апеляційному суді тривало майже годину. Сторони наводили свої аргументи, а судді закликали повернутися все-таки до розгляду справи за суттю апеляційної скарги, а не повторювати те, що є у матеріалах справи.

Як розповіла процесуальний керівник зі справи від прокуратури Тетяна Павлюковець, після проведення негласних слідчих дій з'ясували, що підозрюваний Бузинарський неодноразово залишав межі лікувального закладу, зустрічався у кав'ярнях зі своїми друзями, їздив на таксі Києвом.

- Це тривало до того часу, коли була ухвала на його затримання (19 вересня). До цього Бузинарський намагався створити штучні докази зі справи і домовлявся про зустріч із потенційними свідками. Наступного дня після цього він скасував свою поїздку в Рівне. А згодом повідомив слідчого, що перебуває у медичному закладі, до того ж більшість часу -  в лежачому стані. Щодо заяви захисника, чому слідчий не міг приїхати до підозрюваного, поясню. Щоразу, коли слідчий повідомляв пану Бузинарському про свій прихід, підозрюваний змінював лікувальні заклади. Також нам відомо, що Михайло Бузинарський зустрічався з деякими представниками Верховної Ради і київськими адвокатами, які порадили йому зібрати надані в суді довідки та повідомляти про своє місце пересування. Окрім того, є інформація, що Михайло Бузинарський домовлявся з лікарями, щоб ті надавали потрібні йому матеріали. Це є ще одним доказом того, що пан Бузинарський створював штучні перешкоди слідству та ухилявся від нього. З приводу заяви потерпілих і того, що на них не чинився тиск, хочу сказати, що у нас є покази потерпілих, що підозрюваний Бузинарський приїжджав до них додому, просив їх свідчення і вирішував це питання фінансово. Також у нас є копії заяв потерпілих, які чітко вказують, що вони не мають фінасових і моральних притензій до підозрюваного, але разом із тим не хочуть змінювати покази, як цього просив пан Бузинарський. А це означає, що він чинив тиск на постраждалих. Більше того, пан Бузинарський був звільнений із МВС за ганебний вчинок. Але після цього вводив людей в оману, представляючись представником міліції. Підозрюваний і сам під час виступу суду наголошував, що він є впливовою людиною і працював у різних установах, тому має всі можливості чинити тиск як на потерпілих, так і на інших учасників слідства. Також є ризики, що Бузинарський перешкоджатиме слідству і тиснутиме на свідків. Тому є необхідність взяти його під арешт, - зазначила Тетяна Павлюковець.

На це адвокат підозрюваного Володимир Сокаль заявив, що аргументи прокурора безпідставні, адже Бузинарський не чинив жодних дій, про які каже прокурор.

Та й сам Михайло Бузинарський під час виступу в суді розповів, що не уникав дачі показів, а прокурор і слідчий могли приїхати до нього в лікарню в Київ. Щодо заяви прокурора про те, що він зустрічався в Києві з впливовими знайомими, Бузинарський підвердив, що це справді так. Але нічого поганого він в цьому не вбачає, мовляв, не привід не спілкуватися з бойовими побратимами, якщо вони стали нардепами.

Час від часу судді просили сторони все таки повернутися до коментарів за суттю справи. Відтак, вислухавши всі "за" і "проти", пішли до народчої кімнати. За 5 хвилин вони винесли рішення залишити в силі рішення Рівненського міського суду щодо домашнього арешту Бузинарському з 21 до 7 години на два місяці. Повний текст ухвали щодо цього суд озвучить 12 лютого о 8:45.