Рівненські патріоти на вшануванні пам'яті Клима Савура: "Жодна нечисть не топтатиме нашу землю". ФОТО

Сьогодні декілька десятків людей із квітами та вінками зібралося біля постаменту Клима Савура (Дмитра Клячківського). Люди вшанували 70-ту річницю загибелі провідника на Північно-Західно-Українських Землях. Участь у мітингу-реквіємі взяли, зокрема, представники рівненського "Правого сектору", ВО "Свобода", а також внук Клима Савура.

Розпочався захід із панахиди та виконання гімну України. Після чого ведучий розповів, що розпочинаючи із 2002 року, з моменту відкриття пам'ятника Климу Савуру на Соборній, 16, політичні партії, місцеві організації, рівненські патріоти щорічно вшановуютьпам'ять укрїнського героя. Сьогодні ж Климові Савуру виповнилося б 70.

Із привітальними словами, спогадами та патріотичними закликами перед рівнянами виступили співавтор монументу Олег Ковальчук, внук Клима Савура, його бойові товариші. Заспівав про героїзм Дмитра Клячківського і хор.

Поклав до пам'ятника квіти і член ВО "Свобода", депутат Рівненської облради Олексій Бучинський:

- 70 років тому сотні тисяч українських патріотів об'єдналися і вийшли на боротьбу з ворогом під прапорами УПА. Сьогодні, коли минуло вже сімдесят років, наші хлопці знову змушені брати у руки зброю. Степан Бандера був правий, він казав: "Не має значення, хто очолює російську імперську державу, вона завжди хотітиме захопити Україну". І це сталося. Війна йде надзвичайно важка, адже, окрім того, що ллється кров, йде і маніпуляція інформацією. Проросійські ЗМІ зомбують глядачів, подають неправдиву інформацію, однак наше завдання - пробити цю інформаційну блокаду. І перемога буде за нами. Наші хлопці якнайкраще захищають нашу країну і перемагають. Їхні щоденні подвиги доводять, що завдяки пам'яті про наших героїв - Клима Савура, а також сотень інших патріотів, які поклали своє життя за Україну, ми обов'язково переможемо! Слава Україні! - зазначив депутат Рівненської облради Олексій Бучинський.

На вшанування пам'яті завітали бійці із "Правого сектору". Зокрема, виступив його лідер - Роман Коваль.

- 70 років тому загинув провідник по західно-українських землях, командир УПА-Північ Дмитро Клячківський. Оточений загонами НКВС, він відстрілювався практично до останнього набою. Де поховане його тіло,ми досі не знаємо. Одні говорять, що його тіло закопали у якійсь братській могилі, інші - тут, на Соборній, біля свого пам'ятника, де зараз знаходиться заклад для пісень і танців. Але боротьба за Україну продовжується. І той самий окупант, який прийшов сюди у 1944 році разом зі своїми прибічниками, які приїхали встановлювати радянську владу, отримали гідну відсіч від наших мужніх воїнів. Сьогодні на сході бійці відстоюють цілісність України. Скільки жертв ми маємо - не відомо, але є річ, яка всіх об'єднує, - це любов до Батьківщини, яка непереможна. І жодна нечисть не буде топтати нашу землю. Росія тим більше. Ми не дамо окупантам йти далі по країні. Будьмо мужніми. Слава Україні! - зазначив лідер "Правого сектору" на Рівненщині Роман Коваль.

Довідка: 12 лютого 1945 року Дмитро Клячківський загинув на Оржівських хуторах під час сутички зі спецзагоном НКВС. Зимою 1941-42 років, після несподіваної смерті відомого провідника ОУН на Волині Володимира Робітницького, Дмитро Клячківський обіймає пост провідника ОУН на Північно-Західно-Українських Землях. Був одним із організаторів перших відділів УПА та розбудови її структури на Волині і Волинському Поліссі. Увесь цей період Дмитро Клячківський був головним командиром УПА-Північ аж до своєї героїчної смерті.

До Вашої уваги пропонуємо фото із заходу:

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.