Прокуратура: стягнення 26 мільйонів з Рівненської ОДА безпідставне

Прокуратура Рівненської області внесла апеляційну скаргу на рішення господарського суду Рівненської області від 30.12.2014. У ньому задоволено позовні вимоги до управління охорони здоровʼя Рівненської обласної державної адміністрації та стягнуто на користь приватного акціонерного товариства кошти у сумі 26,6 млн. грн.

Прокуратура вважає, що зазначене рішення ухвалено судом передчасно та з грубим порушенням норм матеріального і процесуального права.

Зокрема, суд проігнорував вимоги низки статей Бюджетного, Податкового та Цивільного кодексів України, а також умови укладеної у 2012 році сторонами угоди, відповідно до яких управління охорони здоровʼя Рівненської обласної державної адміністрації зобов’язалося сплатити борг за поставлений медичний лінійний прискорювач на загальну суму 26,6 млн. грн (в тому числі з ПДВ) після настання дати виникнення зобовʼязань, а саме – дати надходження на банківський рахунок замовника бюджетних коштів.

У звʼязку з тим, що з Державного бюджету України кошти на погашення заборгованості за поставлене медичне обладнання управлінню охорони здоровʼя Рівненської обласної державної адміністрації досі не надходило та, враховуючи актуальність питання щодо попередження безпідставного стягнення з бюджету коштів, прокурори принципово відстоюватимуть інтереси громадян та держави, використовуючи для цього усі надані законом повноваження.

Апеляційна скарга прокуратури Рівненської області розглядатиметься Рівненським апеляційним господарським судом.

Довідково: ст. 23 Бюджетного кодексу України передбачає, що будь-які зобов’язання та платежі з бюджету можуть здійснюватися лише за наявності відповідного бюджетного призначення.

Відповідно до ст. 187 Податкового кодексу України, датою виникнення податкових зобов’язань у разі постачання товарів чи послуг з оплатою за рахунок бюджетних коштів є дата зарахування таких коштів на банківський рахунок платника податку або дата отримання відповідної компенсації, включаючи зменшення заборгованості такого платника податку за його зобов’язанням перед бюджетом.

Про це повідомили в прес-службі прокуратури Рівненської області.

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.