На Рівненщині контролюють законність мобілізації

Захист суверенітету і територіальної цілісності України є справою всього Українського народу. І всі без винятку структури, у тому числі правоохоронні органи, мають докласти максимум зусиль для належного виконання мобілізаційних завдань, визначених державою. На цьому наголосив прокурор Рівненської області Сергій Кубрак на міжвідомчій нараді, що відбулася у прокуратурі області.

У роботі наради, присвяченій питанням додержання законодавства щодо протидії злочинності та корупції у сфері мобілізаційної підготовки і мобілізації, взяли участь керівники органів влади та місцевого самоврядування, військового управління, правоохоронних органів Рівненської області, зокрема, управління МВС, Служби безпеки, Державної міграційної служби України в області, Луцького прикордонного загону. Також серед запрошених – керівники структурних підрозділів обласних апаратів прокуратури, органів внутрішніх справ, а також міськрайпрокурори, начальники районних відділів міліції та міжрайонних відділів Служби безпеки України в області.

Як відомо, 14 січня Президент України Петро Порошенко підписав Указ № 14/2015 Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 20 грудня 2014 року «Про деякі оборонно-мобілізаційні питання», на виконання якого в Україні проводиться чергова часткова мобілізація.

Зроблено це з метою підтримання бойової і мобілізаційної готовності Збройних Сил України на рівні, що гарантує адекватне реагування на загрози національній безпеці держави.

Обговоривши стан додержання законів у вказаній сфері, учасники наради зазначили, що завдяки спільним управлінським, організаційним та координаційним заходам в цілому забезпечено на належному рівні проведення часткової мобілізації.

А також збережено сталу тенденцію до поліпшення криміногенної ситуації в області, посилено ефективність запобігання і протидії корупційним проявам, зокрема у діяльності медичних закладів та військових комісаріатів під час роботи з особами, що підлягають мобілізації.

Водночас, учасники наради озвучили недоліки і прорахунки, які ще допускаються в організації взаємодії органів державної влади, військового управління та правоохоронних органів, що негативно впливають на оперативність та ефективність проведення мобілізаційних заходів. Вони висловили своє бачення у вирішенні нагальних проблем.

- Під час ведення на сході України бойових дій важливо забезпечити безумовне та своєчасне виконання вимог законодавства про мобілізаційну підготовку та мобілізацію, що є необхідними умовами для перемоги нашої держави у боротьбі за територіальну цілісність, - зазначив прокурор області Сергій Кубрак.

Він додав, що ним на виконання Указу Президента України №40/2015 від 30.01.2015 «Про додаткові заходи щодо забезпечення проведення часткової мобілізації у 2015 році» видано розпорядження про здійснення чергування працівників обласного апарату прокуратури в обласному військовому комісаріаті. Метою цього є - забезпечення ефективного та своєчасного реагування на порушення законів при проведенні мобілізації.

Аналогічні розпорядження видано також міськрайпрокурорами на місцях. У результаті проведеної наради було розроблено низку узгоджених заходів задля більш ефективного виконання мобілізаційних завдань, а також здійснення контролю за додержанням вимог законодавства у цій сфері.

Про це повідомляє прес-служба прокуратури Рівненської області.

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.