На посмертній виставці світлин Віктора Гурняка рівняни не стримували сліз. ФОТО

Криваві та трагічні події сучасної історії України – через фотооб’єктив. Світлини авторства героїчно загиблого на сході пластуна, фотокореспондента, бійця батальйону «Айдар»­ Віктора Гурняка вчора, 18 лютого, показали рівнянам. Організаторами виставки стали його друзі та рідні. Загалом у залі Рівненського міського будинку культури експонували майже 50 знімків. На них відображені події Євромайдану та війна на сході країни, а ще на виставці є зворушливі особисті фотографії Віктора та його публікацій у соцмережах.

Автор фотографій загинув на Луганщині у жовтні минулого ранку. Віктор вивозив поранених вояків АТО з місця бою. Хлопець, будучи фотографом, знімав усе, що його оточувало. Останні зроблені ним світлини знайшли на його фотоапараті вже після смерті. Ними і завершується виставка, яка, відповідно до подій, розташована у хронологічному порядку.

- Ми спочатку були просто знайомими, однак згодом я захопився фотосправою. Насправді також завдяки Віктору. Він мені, можна сказати, давав перші поради, допомагав відправити перші фотографії на УНІАН. Я пам’ятаю його дуже веселою, життєрадісною людиною. Тобто ми могли з усмішкою говорити навіть про проблеми. У нього ніколи не було поганого настрою чи якогось негативу. Він – людина, яка вірила у добро, до останнього боролася за мир у країні та віддала життя, рятуючи від смерті побратимів, - розповів друг Віктора, фотограф Петро Задорожний.

До речі, рівняни – не перші, хто може побачити виставку. Фотографії талановитого Віктора Гурняка вже експонували у Львові, Івано-Франківську, Тернополі а ще -  в Чикаго, Мюнхені, Варшаві. В майбутньому світлини Віктора друзі хочуть показати в інших містах України, Європи та США.

На відкриття виставки завітало багато рівнян. Серед них друзі, знайомі та просто небайдужі. Ті, хто знав Віктора Гурняка особисто, згадують: був неабияким патріотом, позитивним та життєрадісним, посміхався, завжди перебуваючи в епіцентрі бойових дій, як на Майдані та і на війні.

- Не віриться, що мого друга Віктора Гурняка вже немає серед живих. Здається, що він просто десь у сусідньому місті. Ось зателефонує і скаже, що завітає у гості. Не віриться… Важко…- зазначив художник, лідер гурту "OT VINTA" Юрій Журавель.

Вперше у зону АТО він поїхав як фотограф, знімав побут "айдарівців". Далі займався волонтерством. Коли зрозумів, що цього не достатньо, пішов бійцем у батальйон "Айдар". Перший бій Віктора Гурняка став його останнім.

На фото: автомобіль, біля якого загинув Віктор

За життя він був активною людиною, тож на посмертній виставці його друзі попросили гостей не сумувати та не плакати. Кажуть, Віктор цього не хотів би. Про те, яким він був, розповідає і короткометражний фільм-спогад, знятий друзями.

У пам’ять про загиблого Героя рівняни читали вірші, спільно молилися за упокій душі. Багато хто у залі не міг стримати сліз.

Виставка триватиме  з 18 по 28 лютого з 12 до 17 години у виставковій залі Міського будинку культури. Вхід на неї безкоштовний.

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.