Газ для населення в Україні подорожчає з квітня

Тарифи на газ для населення буде підвищено з квітня поточного року. Як пише "УП" з посиланням на УНІАН, про це повідомив у четвер в ході засідання Громадської ради при Міненерговугілля міністр енергетики і вугільної промисловості України Володимир Демчишин.

"Підвищення цін почнеться з квітня", - сказав він. При цьому міністр додав, що підвищення цін було одним із ключових пунктів переговорів з основним кредитором країни - Міжнародним валютним фондом.

І на переговорах, за словами міністра, обговорювалося одномоментне підвищення цін на газ для населення - до рівня цін на імпортний газ, які на даний момент становлять близько 300 доларів за тисячу кубометрів. Але, як наголосив Демчишин, уряд на такий крок не пішов.

Водночас, ні Демчишин, ні представники Міненерговугілля, присутні на засіданні Громадської ради, не уточнили рівень, до якого буде підвищено ціни вже у квітні, пославшись на те, що встановлення тарифів є прерогативою й компетенцією Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг.

Демчишин також наголосив, що ситуацію може "згладити" спрощена система субсидій, яка буде представлена й реалізована Мінсоцполітики.

У середу голова НБУ Валерія Гонтарева заявила, що Національний банк погіршив прогноз з інфляції на поточний рік до 25-26% у зв'язку з підвищенням тарифів на газ на 280% і на тепло - на 66% у рамках меморандуму з Міжнародним валютним фондом.

"Ще тиждень тому ми вважали, що інфляція буде на рівні 17-18%, оскільки у нас не було єдиного прогнозу щодо того, яким насправді буде підвищення тарифів. Зараз, відповідно до меморандуму з МВФ, підвищення тарифів буде дуже різким - на 280% на газ і близько 66% - на тепло. Тому частина інфляції буде зумовлена адміністративно регульованими тарифами, які додадуть ще близько 7-8% до базової інфляції. Тому ми зараз розглядаємо рівень інфляції близько 25-26% до кінця року", - сказала Гонтарева.

Отже, якщо зараз природний газ для потреб населення коштує (за наявності газових лічильників) 1,089 за метр кубічний, то після подорожчання доведеться платити 4,138 гривні за метр кубічний.

На сьогодні приблизна сума в платіжках за газ для приготування їжі 15 гривень на місяць, а після підняття тарифів українцям доведеться платити 62 гривні.

Зараз центральне опалення за тарифом 9,20 гривень за метр кв. обходиться в 460 гривень для квартири площею 50 квадратних метрів. Після підняття тарифів метр квадратний коштуватиме приблизно 15,27 гривні, а за опалення квартири на 50 кв. доведеться заплатити більше 760 гривень.

Ключові слова: 

Коментарі

ви сілюки звикли що всі вас жаліють і все вам на халяву. Як 24 кабани вирощуєте і продаєте, або тону цукуру продаєте, і податку неплатите то нічого, потім собі хороми будуєте і комбаййни купляєте. І маєте наглість ще в місті на біржі праці роками на обліку стоїте і допомогу отримуєтеюю Досить, тепер будете платити як всі, хаява закінчилася!

ви міські свині ще щось хрюкаєте...в селах люди самі собі хати побудували, їм халявних квадратів ніхто не дарував, а тепер хочуть з них здерти все. молодь втіче в міста де як не крути жити дешевше буде, а села вимруть і наші землі порозбирають собі магнати різні

"Зараз центральне опалення за тарифом 9,20 гривень за метр кв."
А где в городе такой тариф? У меня в квитанции: Опалення 1 кв. м. - 10,83 грн. И Ваши рассчетные 760 грн за 50 кв. м. превращаются, аж в 10,83*1.66*50 = 898,89 !!!

Ось воно,пакращення!Всі--в комуналки,платити все ж менше треба буде.А ще краще--в ліс,в землянку!!!Слава Шуцману й його 54% адептів! :)

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.