Рівняни винні за газ 50 мільйонів гривень

З початком опалювального сезону загальна заборгованість побутових споживачів газу у Рівненській області збільшилася на 27,6 мільйона гривень і цього тижня становить вже 52,94 мільйона гривень.

Несвоєчасність розрахунків за газ серед населення почастішала після підвищення ціни в минулому році і зниження соціального нормативу споживання газу для отримувачів субсидій. Така тенденція ставить під загрозу забезпечення безперебійності і безаварійності газопостачання Рівненської області.

Враховуючи складну економічну ситуацію в країні та зважаючи на те, що триває опалювальний сезон,  ПАТ «Рівнегаз» йде назустріч споживачам та створює усі умови для погашення заборгованостей. Наприклад, якщо споживач не може оплатити борг у повному обсязі, то компанія  надає можливість реструктуризації боргу. Також малозабезпечені сім’ї можуть звернутися із заявою до органу соціального захисту населення за місцем реєстрації та отримати компенсацію додаткових витрат на оплату житлово-комунальних послуг, зокрема, і на газопостачання. Проте до злісних боржників, які не йдуть на жоден варіант співпраці, газовики змушені застосовувати метод припинення подачі газу з подальшим відшкодуванням збитків, завданих підприємству.

«На сьогодні найдієвішим способом впливу на боржників є відключення від газопостачання. Так, за січень 2015 року було припинено подачу газу 61 споживачу, а за 2014 рік – 3370 споживачам. Проте деякі клієнти не поспішають гасити борги навіть після відключення і питання несплати доводиться вирішувати через суд, що теж не завжди ефективно», - пояснює заступник голови правління ПАТ «Рівнегаз» з обліку і постачання газу Віктор Осницький.

В області найбільші борги за природний газ мають жителі  міста Рівне та Рівненського району. Вони не сплатили майже 28 мільйонів гривень. Варто зазначити, що сума заборгованості зростає, тому що триває опалювальний сезон. Проте споживачам важливо зрозуміти, що утримання системи газопостачання безпосередньо залежить від своєчасних розрахунків за газ. Адже для того, щоб ПАТ «Рівнегаз» могло вчасно розрахуватись з постачальниками природного газу та забезпечувати придбання необхідних обсягів блакитного палива, підприємство повинно в повному обсязі отримувати кошти від споживачів.

На думку фахівців компанії, в сформованих умовах єдиним способом стимулювання клієнтів до своєчасної оплати могло б стати введення простої і оперативної системи нарахування штрафних санкцій. Про це повідомляє фахівець із зв'язків з громадськістю та пресою Вікторія Левчук. 

 

 

Ключові слова: 

Коментарі

А що буде після підвищення тарифів у квітні,,,, Неплатежі ЗРОСТУТЬ!!!!

Д_ра Ваша Вікторія Левчук, дайте людям работу и достойную зарплату! А потом уже обкладывайте штрафными санкциями, пугайте судами, и подключайте "фахівецiв із зв'язків з громадськістю та пресою".

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.