Відкриття меморіальної дошки Герою "Небесної Сотні": чорний смуток та спогади про пророчі слова

Криваве 20 лютого 2014 року. Ранок... Тисячі українців на бариках у центрі столиці України. Серед них стояв і наш рівнянин, Герой "Небесної Сотні" Олександр Храпаченко. Він у той фатальний день був зі своїми товаришами на барикаді на Інститутській. У той момент недалеко пролетів "коктейль Молотова", а коли озирнувся на ворога, снайперська куля пройшла через ключицю та легені Олександра Храпаченка та потрапила йому в печінку. Смерть настала миттєво.

На той момент йому було 26. Хлопець народився та проживав у Рівному. У рідному місті він закінчив школу та ВНЗ. Друзі, рідні, знайомі пам’ятають Олександра як активного учасника усіх шкільних заходів, президента учнівського самоврядування, зірку КВК та молодіжних вистав... Сьогодні ж вони зібралися біля стін Рівненського державного гуманітарного університету, де відкрили пам'ятну дошку загиблому Герою "Небесної Сотні".

Рівнянин Олександр Храпаченко закінчив університет за спеціальністю режисер драматичного театру. Саме через це ректорат РДГУ вирішив вшанувати пам'ять свого випускника. Меморіальну дошку встановили на стіні навчального корпусу, куди впродовж п'яти років ходив на лекції Герой "Небесної Сотні".

- Мені подобаються слова народного депутата України, активістки Майдану Тетяни Чорновол. Вона сказала, що неправильно говорити "жертви Майдану". Адже це не були жертви, вони - Герої. Ці люди свідомо йшли на смерть, билися, захищаючись дерев'яними щитами та віддавали своє життя за Україну. Сотні українців не побоялися і віддали своє життя за майбутнє. Серед них був і наш Саша. Він вірив в Україну, хотів побороти диктатуру олігархів, україноненависників. Ми маємо назавжди запам'ятати його щирим, мужнім та справжнім патріотом. Вже зняли фільм "Саша - крила на Майдані". Ми шануємо його та пам'ять про нього, - зазначив в. о. ректора РДГУ Руслан Постоловський.

Кажуть, наші вчителі, викладачі завжди тримають найкращі спогади про своїх учнів та студентів. Поділився спогадами про свого студента і завідувач кафедри театральної режисури, кандидат педагогічних наук, доцент Володимир Богатирюк.

- Він був надзвичайно талановитим, життєрадісним та творчим хлопцем. Олександр Храпаченко запам'ятався нам всім тим, що завжди знаходив якісь пригоди. Його творча душа реалізувалася у багатьох проектах та роботах. Пам'ятаю, як переглянув відеозапис його останньої курсової вистави, де Саша грав декілька ролей. Найбільше запам'яталася його доленосна репліка "Ти цілуєш мене, країно, твої губи в моїй крові..."Ніхто тоді навіть не подумав, що ці слова пророчі, - пригадує завідувач кафедри театральною режисури Володимир Богатирюк.

У багатьох людей були сльози на очах. Важко згадувати найкращі моменти, пов'язані з людиною, яка вже на небесах. Пригадав, як разом із другом бігав на подвір'ї університету, і Ельдар Магомедов.

- Багато було сказано до мене, спробую бути лаконічним. Стояв і пригадував, як разом із Сашою тут бігали, і тоді ніхто навіть не міг собі уявити, що за декілька років його не буде з нами, і а тут  встановлюватимемо пам'ятну дошку загиблому Герою. Цей університет пам'ятає багато про нас, а ми маємо пам'ятати Сашу Храпаченка, - зазначив друг загиблого Героя "Небесної Сотні" Ельдар Магомедов.

Після освячення меморільної дошки у пам'ять про рівненського Героя лунали вірші та найщиріші слова близьких людей. Багато квітів було принесено, ще більше сказано, однак це не втамовує біль, який ще довго терзатиме душу за людиною, яка віддала своє життя за світле майбутнє своїх побратимів. Слава Україні! Слава Героям!

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.