На Рівненщині покажуть, як жили князі

Відтворений одяг середньовічних вельмож, зброя ХVІ-ХVІІ століть, реконструйовані меблі, а також скрипторій, на якому писали книги. Ці та інші експонати, у тому числі й унікальні, вже 25 лютого можна буде побачити в підземній мистецькій галереї Національного університету "Острозька академія". Тут відкривається виставка "При дворі князів Острозьких". На ній будуть представлені рідкісні речі з приватних колекцій Ірини Погоржельської та Миколи Бендюка.

Виставка особлива ще й тим, що реконструкцією одягу княжої доби займалася науковець. Киянка Ірина Погоржевська вивчала різноманітні історичні джерела, археологічні знахідки, портрети, збережені реєстри та описи вбрання, а також кравецькі книжки.

- На виставці представлять і рідкісний зразок верхнього одягу — доломан. Таке вбрання знайшли у похованні в Дубно. Воно виявилося в поганому стані. Натомість було видно крій. Тож Олені Погоржельській вдалося його відтворити. Цей одяг у галереї "Острозької академії" широкому загалу продемонструють вперше. Натомість експонат пробуде там всього один день, а далі його повезуть у Київ, — розповідає мистецтвознавець та колекціонер Микола Бендюк. — Окрім реконструйованих меблів, одягу та зброї на виставці також будуть унікальні шахи, зроблені у вигляді князів Острозьких. Їх автор Август Вольський зі Славути майстрував це диво майже 10 років. Крім того, можна буде побачити і роботи художника Юрія Нікітіна — портрети князів Острозьких.

Виставка відкриється 25 лютого о 14 годині. Про це йдеться на сайті "Волинь туристична".

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.