Рівняни, які заборгували за воду, можуть не отримати кредит

З боржниками "Рівнеоблводоканалу"  працюватимуть більш жорсткіше. Це відчують, перш за все, ті споживачі, які винні тисячу і більше гривень.

На першому етапі з боржниками проводитимуть переговори, буде запропоновано укласти договори реструктуризації, пояснив начальник сектору боргових зобов’язань підприємства Сергій Кліщ.

А до неплатників  "зі стажем" застосовуватимуть заходи судового стягнення. У сфері комунальних послуг, в тому числі водопостачання і водовідведення, отримання судового рішення відбувається за спрощеною процедурою – у формі видачі судового наказу про стягнення боргу. Це порівняно простий і швидкий процес.  А тому основну увагу сектор боргових зобов’язань буде приділяти саме забезпеченню реального виконання судових рішень шляхом звернення стягнення на майно боржників у співпраці з державною виконавчою службою.

Відповідно до ст.ст. 52, 55 Закону України "Про виконавче провадження" звернення стягнення на майно боржника полягає в його арешті, вилученні та примусовій реалізації. Державний виконавець накладає арешт на майно.

Ця інформація вноситься до Державного реєстру обтяжень рухомого майна (ДРОРМ) як публічне обтяження, а також  до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

На практиці наслідком арешту майна є те, що стає  не можливо укладати нотаріально засвідчені договори щодо відчуження майна, а також відчужити будь-яке майно, яке підлягає державній реєстрації (нерухомість, транспортні засоби тощо). Також це створить боржнику проблеми в отриманні банківського кредиту. Адже навіть після погашення боргу інформація про нечинне публічне обтяження продовжує зберігатись у ДРОРМ. Тому банки, перевіряючи цю інформацію, навряд чи видадуть кредит боржнику за комунальні послуги. Про це йдеться на сайті РОВКП ВКГ "Рівнеоблводоканал".

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.