Переселенець із Донецька в Рівному боротиметься у суді проти дискримінації

Позов до суду на управління праці та соціального захисту населення виконкому Рівненської міської ради подав переселенець з Донецька, який нині проживає в Рівному. А все тому, що йому не надали довідку про взяття на облік як внутрішньо переміщеної особи. Без цього документа він позбавлений можливостей користуватися соціальним захистом, який гарантує держава вимушеним переселенцям.

Чоловік звернувся за юридичною допомогою до центру права РОГО «Комітет виборців України» в січні цього року. Він розповів, що раніше хоч без офіційної реєстрації, але фактично проживав у м. Донецьк. У липні 2014 року разом з дружиною та її мамою вони покинули місто, де проживали тривалий час. Наразі його родина мешкає в Рівному. Оскільки в органі влади йому відмовилися надавати довідку про взяття на облік як внутрішньо переміщеної особи, то чоловік попросив допомогти вирішити цю проблему.

Юристи організації підготували громадянину від його імені відповідне звернення до управління праці та соціального захисту з проханням видати необхідний документ. У відповідь чиновники повідомили про неможливість видати довідку про взяття його на облік як внутрішньо переміщеної особи. Мотивували це тим, що у нього в паспорті громадянина України відсутня відмітка про реєстрацію місця проживання.

«Фактично вини управління соцзахисту в цій ситуації немає, бо сама проблема існує на законодавчому рівні, – говорить керівник правових програм Рівненського КВУ, адвокат Микола Глотов. – Адже частина 2 статті 4 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» передбачає, що «підставами для взяття на облік внутрішньо переміщеної особи є наявність реєстрації місця проживання на території, де виникли обставини, зазначені в статті 1 цього Закону, на момент їх виникнення». Разом з тим, ця норма суперечить частині 2 статті 2 Закону «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання». Відповідно до неї реєстрація місця проживання чи місця перебування особи або її відсутність не можуть бути умовою реалізації прав і свобод, передбачених Конституцією, законами чи міжнародними договорами України, або підставою для їх обмеження. Також існуюче положення закону, яке прив’язує можливість отримання статусу переселенця до наявності реєстрації місця проживання, суперечить низці інших норм та загальній забороні дискримінації».

Загалом чоловік має достатньо доказів, що він справді в 2014 році жив у Донецьку. Це і документи, за якими він як голова благодійного фонду допомагав медичним протитуберкульозним закладам, і працював як підприємець, й інші. Тож юристи організації підготували йому позов до Рівненського міського суду та безоплатно будуть здійснювати представництво його інтересів.

Відповідачем у справі визначено управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Рівненської міської ради. Зі слів чоловіка, в разі програшу в національних судах він буде скаржитися до Європейського Суду з прав людини. Правозахисники ж запевняють, що ця справа є яскравим прикладом дискримінації за ознакою реєстрації місця проживання особи.

Нагадуємо також, що в рамках проекту «Захист цивільних та громадянських прав внутрішньо переміщених осіб та вразливих груп» для отримання безоплатної правової допомоги та іншої інформації щодо свого статусу переселенці, котрі проживають на Рівненщині, можуть звертатися до центрів права РОГО «Комітет виборців України» в Рівному та Сарнах.

Адреса центру права в м. Рівне: вул. Короленка, 6, 1 поверх, каб. 4. Тел.: (0362) 26-38-47, 26-29-43.

Адреса центру права в м. Сарни: вул. Суворова, 8. Тел.: (03655) 2-10-34.

Про це повідомив Святослав Дубов з інформаційного відділу РОГО КВУ.

Коментарі

Підтримую. Хай Бог боронить бути на їхньому місці. Будьмо людяними та поблажливими.

бачачи такі коментарі, погоджуюсь, що у нас свого бидла предостатньо... не розібравшись у ситуації таке пишуть про людину, роблячи висновки лише з того, що він переселенець донецький

донецькі вже заполонили київ і пруть тепер до нас, наче тут мало свого бидла. гнати їх під три чорти!!!

Підтримую попередній коментар!

Хай на фронті бореться проти дискримінації, а не в соцзахисті. Люди добрі. покажіть йоиу дорогу у військкомат. І взагалі, без посвідчення про приписку до військової дільниці - ЖОДНОЇ КОПІЙКИ СОЦІАЛЬНОЇ ДОПОМОГИ!!!!!

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.