У Рівному обговорюють схему санітарної очистки міста

Активне обговорення під час засідання транспортної комісії Рівнеради викликав проект рішення “Про затвердження Схеми санітарної очистки міста Рівного”.

Як повідомив голова транспортної комісії Рівнеради Святослав Євтушенко, цю схему розробила харківська фірма. 

- Позитивом є те, що у ній мають бути затверджені всі норми очищення міста. Зокрема, визначено та закріплено розташування контейнерних майданчиків, спосіб видалення відходів, частоту вивезення сміття, місця його зберігання, переробки, захоронення, збору небезпечних відходів тощо. Тому це дуже важливий для громади Рівного докумет, нині мешканці міста можуть звернутися в УЖКГ та ознайомитися з особливостями цієї схеми біля свого будинку. Після затвердженя документу міською радою будь-які суперечки щодо місця і способу збору відходів будуть марними, бо вже регламентуватимуться схемою санітарної очистки. Наразі цей проект рішення проходить обговорення на профільних комісіях, - розповів Святослав Євтушенко.

За словами громадського активіста Сергія Пінчука, схема санітарної очистки - це не технологічний документ, як стверджують спеціалісти міськради, а регуляторний акт.

- Схема санітарної очистки міста має бути оприлюднена в повному вигляді. Наразі ж цього документу в відкритому доступі ніде немає. Адже депутатам пропонують голосувати за те, що вони в очі не бачили. Тим більше, що цей документ стосується мешканців міста, всіх організацій та установ, а вони з ним не ознайомлювалися. Окрім того, схема санітарної очистки міста розроблялася згідно з рішенням суду за моїм позовом. Йшлося про те, щоб у ній були передбачені місця збору небезпечних відходів. Наскільки я розумію, в даній схемі про це не йдеться. Тому я закликаю депутатів не голосувати за те, що не бачили, - заявив Сергій Пінчук.

На це головний спеціаліст відділу благоустрою міста Олександр Даюк заявив, що обсяг схеми - майже 700 сторінок. Тому вона  ніде й не розміщена. Наразі зі схемою ознайомилися майже 20 мешканців міста. 

- Схема санітарної очистки міста розробляється на певний період часу. У ній передбачається низка практичних кроків для збору побутових відходів. Це не є порядок правил гри. На розроблення цієї схеми з міського бюджету виділили 309 тисяч гривень, - сказав Олександр Даюк.

У результаті обговорення Святослав Євтушенко запропонував колегам із транспортної комісії проголосувати за те, щоб депутатам дали розяснення, чим саме є схема санітарної очистки міста та відкласти це питання на довивчення. Окрім того, члени комісії звернулися до УЖКГ Рівного з проханням оприлюднити схему санітарної очистки міста і дати можливість усім охочим мешканцям міста ознайомитися  з цим документом, адже у ній є низка недопрацювань. Члени транспортної комісії підтримали це рішення.

З цієї теми читайте також: 

На утримання рівненської залізничної лікарні виділять кошти

Дружині загиблого в АТО рівненського військового виділять 10 тисяч

Рівняни почали більше їздити в тролейбусах

Рівненський "Спецкомбінат" хоче списати автомобіль

Рівняни можуть сплачувати податок на нерухомість по-іншому

На втілення програми енергозбереження у Рівному цьогоріч потрібно 140 тисяч

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.