На Рівненщині священик Московського Патріархату проти мобілізації

В Україні продовжується мобілізація, вона покликана зібрати гідне військо на захист України. Тому зараз, як ніколи, нашій країні потрібна єдність, взаєморозуміння та взаємопідтримка. Та, на жаль, досить часто ми спостерігаємо протилежне, на Дубенщині зокрема. Як зазначає прес-служба Дубенської районної ради, яскравий приклад протидії мобілізації стався в селі Гірники, Дубенського району.

Як розповів Гірницький сільський голова Андрій Савчук, ще в січні, коли розпочалася четверта хвиля мобілізації, в. о. благочинного УПЦ (МП), протоієрей Анатолій Богданов заявив, що не дасть благословення на те, щоб хлопці пішли до армії та запевнив присутніх що вирішить цю проблему.

Прикро чути подібні заяви з уст людини, яка має авторитет у селі. Але ще неприємнішим є той момент, що молоді хлопці можуть повірити священнику та не лише підірвати боєздатність нашої армії, але й отримати тривалий термін ув’язнення. Адже 12 лютого Верховна Рада України доопрацювала закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів" № 0922, за яким за ухилення від мобілізації будуть карати позбавленням волі до 5 років.

Про відповідальність перед законом самого священника важко сказати. На разі у Верховній Раді зареєстрований законопроект про внесення зміни до Кримінального кодексу України щодо відповідальності за публічні заклики до ухилення від призову за мобілізацією. Однак публічні заклики до бойкоту мобілізації цілком можуть бути потрактовані і за ст. 114 ККУ «Перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань», яка передбачає ув’язнення строком на 5-8 років.

Коментарі

а правда все одно вилізе , як би не старалися, очорнити священика, не можна ніччого написати. все стираєте, то ми підемо іншим шляхом. молитися за вас будемо

Дякую. я також все зрозуміна. а то не можна подати відгук правдивий

що чесні новини. то чесні, нічого "недозволено" для коментарів не пропускають

молодці . захист виставили. не підійдеш

Не розумію, як таке може статися?

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.