Щоб розвиватися, громадам Рівненщини пропонують об'єднуватися

Нині третина сільрад Рівненщини не можуть забезпечити себе фінансово. У 93 територіальних громадах із 338 не вистачає коштів не тільки на бюджетні заклади на своїй території, а й навіть на утримання свого адміністративного апарату. Про це повідомляє прес-служба Рівненської ОДА.

- 5 лютого Верховна Рада прийняла Закон України «Про добровільне об'єднання територіальних громад. Цей документ надає право об’єднуватися сільським, селищним та міським громадам, - зазначив Юрій Приварський.

На переконання першого заступника голови ОДА, сільради матимуть додаткові можливості. За його словами завдяки об’єднанню громади можуть формувати спільний бюджет. А відтак - матимуть більше ресурсів та коштів на розвиток своїх територій. Адже у цьому випадку вони матимуть повноваження і фінансові ресурси на рівні міст обласного значення або ж району.

Зокрема, громади зможуть поповнювати свої бюджети за рахунок податку на доходи фізичних осіб на рівні 60 відсотків. Серед інших джерел наповнення –  100 відсотків плати за надання адмінпослуг, стільки ж державного мита та 10 відсотків податку на прибуток підприємств. 

Разом з тим, у місцеві бюджети надходитимуть збори з роздрібного продажу пива, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, нафтопродуктів. Крім того, їхні доходи поповняться податком на нерухомість, автомобілі з великим об’ємом двигуна, 80 відсотків екологічного податку (раніше 35) та чверть від плати за надра.

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.