Рівненський льонокомбінат припиняє роботу

Через захмарний курс долара найпотужніший в Україні виробник трикотажного полотна - Рівненський льонокомбінат - зупиняється. Без роботи опиняться майже тисячу людей, що працюють на підприємстві в обласному центрі та на фабриці в сусідньому Хмельницькому. Усе це - через рішення Національного банку про заборону купівлі іноземної валюти, повідомляє сайт "Голосно".

Річ у тім, що сировину та допоміжні речовини для виготовлення трикотажу в Україні не виробляють. Підприємство змушене закуповувати їх за кордоном, а отже розраховуватися в доларах.

- Ми до останнього намагалися втримати ситуацію, зберегти людям робочі місця, а державі – працююче промислове підприємство. Тим більше, що опиратися чиновницькому безглуздю для нас не вперше. Ми боремося з бюрократами і корупціонерами стільки, скільки існуємо. І до сьогодні, попри вкрай тяжку ситуацію, ми утримували ціни на свою продукцію, щоб вона залишалася по кишені нашим збіднілим громадянам. А наші працівники почувалися захищеними, маючи роботу і стабільну зарплатню. Однак на сьогодні у нас уже немає вибору: через заборону купівлі валюти ми більше не можемо купувати імпортну сировину, а власної в Україні немає і не було. Сьогодні уряд фактично виставляє на вулицю тисячу наших працівників у Рівному та Хмельницькому, - прокоментував ситуацію власник Рівненського льонокомбінату Олег Червонюк.

Рівненський льонокомбінат був збудований у 1963 році і став найбільшим у Європі. Після розпаду Радянського Союзу вирощування льону в Україні практично припинилося, а підприємство занепало. 

У 2008 році цілісний майновий комплекс Рівненського льонокомбінату придбав із аукціону хмельницький підприємець Олег Червонюк. Донині підприємство виготовляло майже 5 тонн тканини на добу.

Тим часом у соціальній мережі "Фейсбук" у групі "Рівненщина політична" головний редактор газети "Льонокомбінат" Світлана Сирота повідомила про те, що разом із підприємством припиняє роботу видання, яке вона очолює, а також сайт "Голосно". 

Коментарі

Прпавильно АВТОЗАЗ тоже закрыть. мало нам бюджетников то еще этих скотов дотировать

"Ви ще працюєте?Тоді ми йдемо до вас!"--санстанція,пожежники,податкова і прочая і прочая.

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.