Онлайн-трансляція сесії Рівнеради: як депутати виділятимуть землю і змінюватимуть бюджет

Третє пленарне засідання чергової 48-ї сесії Рівненської міської ради розпочнеться 26 лютого о 10 годині в обласному центрі. Традиційно сесія міськради проходитиме в конференц-залі за адресою: вул. Поштова, 2 (четвертий поверх).

До порядку денного включено 117 питань, більшість із яких становлять земельні - про надання дозволу на розробку проекту землеустрою, продовження-припинення оренди тої чи іншої ділянки тощо. Окрім того, на розширеній нараді було запропоновано внести до порядку денного ще питання про зміни до бюджету, виконання бюджету за 2014 році, про виділення коштів на лікування, про Програму розчищення і впорядкування малих річок та охорони підземних вод від забруднення на 2015 – 2020 роки та інші.

10:08

Сесію Рівнеради знову пікетують. ФОТО

Кілька десятків пікетувальників знову зібралися біля будівлі, що на вулиці Поштовій у Рівному, де має розпочатися сесія міськради. 

Серед них - афганці, які обурюються, що нині учасникам АТО виділяють земельні ділянки, а про них забули, хоча свого часу вони теж воювали.

Інші протестують проти передачі у власність земельної ділянки, що на вулиці Струтинської, 10. Нагадаємо, там люди хочуть зупинку, а підприємець - землю. Ось і виник конфлікт. 

Наразі деякі з пікетувальників піднялися у сесійну залу. А тим часом засідання сесії розпочалося.

10:16

Депутат Рівнеради пропонує заборонити продаж російських товарів

Остаточно заборонити реалізацію товарів російського виробництва в Рівному пропонує депутат Святослав Євтушенко. Відповідний проект рішення він вніс на розгляд сесії міськради. Колеги-депутати підтримали пропозицію. За це проголосували 36 міських обранців.

За словами Святослава Євтушенка, депутати ухвалили рішення про рекомендацію не продавати російські товари.

- Наразі я пропоную прийняти остаточне і чітке рішення з цього питання. Зокрема, заборонити, а не рекоммендувати продаж товарів російського виробництва. Це має стосуватися усіх суб'єктів господарювання у Рівному, - зазначив Святослав Євтушенко.

10:24

Депутат Лащук "наїхав" на голову Рівненської облради Кириллова

Депутат Рівнеради Олександр Лащук обурився недієвістю облради. Тому він пропонує винести на розгляд сесії міськради звернення до громади області щодо бездіяльності Рівненської обласної ради під керівництвом Михайла Кириллова.

Лащук таке звернення аргументував тим, що впродовж тривалого часу вона не дієздатна.

- Ми разом із громадою міста з обуренням спостерігаємо продовження ганебної практики, започаткованої попереднім керівництвом облради від "Партії регіонів" і їх сателітами з так званих колишніх опозиційних партій. Тому від облради потрібно вимагати, щоб вони визнали Росію агресором і заборонили продаж російських товарів, - заявив Олександр Лащук.

10:38

Мер Рівного: "Якимець "віджимає" у хлопців бурштин"

На сесії Рівненської міськради чергова суперечка. Цього разу громадський активіст і депутат Сарненської райради Дмитро Якимець запронував рівненським міським обранцям перерозприділити кошти на благоустрій в обласному центрі. Мова йде про 63,5 мільйна гривень.

Це викликало обурення у міських депутатів. Зокрема, Олександр Лащук порадив Якимцю вирішувати питання своєї компетенції у Сарнах, а не лізти в Рівне.

На це міський голова Володимир Хомко відповів, що Якимець "віджимає" в Сарнах у хлопців бурштин, а в Рівному "енергію зганяє, бо не має куди дівати".

Займатися своєю роботою у Сарнах або ж ставати депутатом Рівнеради і працювати тут порадив Дмитру Якимцю депутат Юрій Романенко.

Нагадаємо, Дмитро Якимець пропонує визначити перелік об'єктів, на які можуть бути витрачені кошти на благоустрій. 

10:47

Релігійні споруди Рівного оподатковуватимуться

Депутати Рівнеради ухвалили рішення "Про доповнення додатку до рішення Рівненської міської ради від 22.01 "Про встановлення податку на майно в частині податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки". 

Відповідно до нього, передбачене оподаткування і будівель церковних громад, які вважаються житловими.

За словами депутата Юрія Запорожця, несправедливо, щоб пенсіонери платили податок на нерухоме майно, а церковні громади - ні. Тому це потрібно виправити.

10:58

У Рівному за великі будинки і квартири не платитимуть більше

Змінити відсоткову ставку на податок на нерухомість пропонує депутат Рівнеради Юрій Запорожець.

- На минулій сесії ми встановили відсоткову ставку податку на нерухомість у розмірі 0,5% на всі об'єкти. Зараз я пропоную збільшити відсоткову ставку на великі будинки, - каже Юрій Запорожець.

Це питання викликало суперечку серед депутатів. Одні наполягають, що відсоткову ставку потрібно залишити такою, як є - 0,5%.

Зокрема, таку пропозицію вніс депутат Сергій Васильчук. 

А депутат Станіслав Рязанов додав, що міські обранці понаухвалюють такого, що потім всі будуть незадоволені.

На це все Юрій Запорожець зауважив, що це рішення стосується лише тих, хто має великі будинки з басейнами, кортами, гаражами.

- Тобто, ми пропонуємо, щоб люди, які мають великі статки, заплатили у бюджет трішки більше, ніж звичайні рівняни, - каже Юрій Запорожець.

Втім, депутати не підтримали рішення "Про внесення змін в частині на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки". За це рішення проголосували лише 26 депутатів, і воно не пройшло.

11:08

З Рівного зникнуть російські товари

Суб'єктам господарювання Рівного заборонили продавати товари російського виробництва. Відповідне рішення ухвалили сьогодні під час засідання сесії депутати Рівненської міськради. Підтримали його 36 міських обранців.

Нагадаємо, на розгляд сесії проект рішення "Про заборону реалізації товарів російського виробництва" подав депутат Святослав Євтушенко. Він аргументував це тим, що нині чимало магазинів продовжують продавати російські товари в той час, як Російська Федерація продовжує агресію проти України. Тому, на думку депутата, сесія міськради мала ухвалити чітке рішення щодо цього і заборонити продаж російських товарів.

11:12

Руслан Шевчук став заступником мера Рівного

Після недовготривалого обговорення депутати Рівненської міськради підтримали рішення "Про затвердження заступника міського голови Рівного". Ним став Руслан Шевчук. За це рішення проголосували 42 депутати.

Після голосування колеги-депутати привітали Руслана Шевчука з призначенням оплесками.

Нагадаємо, його попередником на цій посаді був Андрій Філін, який звільнився наприкинці минулого року.

11:42

Рівнерада знайомитиме депутатів-мажоритарників із проектами рішень по їх округах

Попередньо надавати на ознайомлення депутатам-мажоритарникам проекти рішень щодо їх округів запропонував депутат Олександр Чубай. Колеги підтримали це рішення. За нього проголосували 38 міських обранців.

Як зазначив Олександр Чубай, потрібно, щоб до того, як проект рішення потрапить на сесію, його надсилали депутатам, мажоритарного округу яких воно стосується.

- Депутат має ознайомитися з цим проектом рішення і якщо матиме зауважння, то повинен впроовж трьох днів повідомити про це. Якщо ж ні - рішення йде далі в роботу, - сказав Олександр Чубай.

11:50

У Рівному перенесуть притулок для безхатченків

Притулок для безхатченків із вулиці Кавказької у Рівному перенесуть на вулицю Ніла Хасевича, 21. Відповідне рішення ухвалили депутати міськради.

Нагадаємо, у Рівному вже тривалий час продовжувався конфлікт щодо проживання безхатченків на вулиці Кавказькій. Нині депутати прийняли рішення про продаж із аукціону будівлі на вулиці Н. Хасевича, 21, щоб її могли купити представники благодійного фонду "Відвага" і облаштувати там притулок для безхатченків.

11:59

Меру Рівному не подобається переписка між радами

Міський голова Рівного Володимир Хомко вважає, що не можна влаштовувати переписку між обласною і міською радами, щоб не ускладнювати ситуацію.

- Якщо ми зараз вчинемо перипалку між двома радами, нічого хорошого з цього не вийде. Тому, думаю, це питання не варто порушувати, - додав Володимир Хомко.

Нагадаємо, депутат Олександр Лащук подав пропозицію на розгляд сесії міськради про звернення до громади Рівненської області щодо бездіяльності облради під керівництвом Кириллова.

Після обговорення депутати не підтримали це звернення. За нього проголосувало лише 16 депутатів.

На це Лащук запропонував колегам, які підтримали це рішення, від їх імені надіслати лист обласній раді.

12:16

Рівнерада вирішила, як надаватимуть землю учасникам АТО

Учасникам бойових дій у зоні АТО та сім'ям загиблих на сході рівнян виділять землю. Відповідне рішення ухвалили депутати Рівненської міськради. За нього проголосували 46 міських обранців.

Як розповіла депутат Людмила Туровська, земельні ділянки учасникам АТО виділятимуть виключно через жеребкування.

- Процес жеребкування буде відкритим. На ньому будуть присутні депутати, учасники АТО, представники ЗМІ. Вся інформація щодо цього буде оприлюднена. Наразі в єдиний реєстр внесли дані про учасників АТО, які надають відповідні довідки, - повідомила Людмила Туровська.

Мер Рівного Володимир Хомко додав, що на те, щоб підготувати документацію і провести комунікації, потрібно 6 мільйонів гривень. Кошти на це будуть виділені з міського бюджету.

13:53

На сесії Рівнеради не виділили землі екс-депутату

Земельну ділянку на вулиці Спокійній, 13 колишньому депутату Рівненської міськради Василю Гайчуку не виділили. 

Нагадаємо, на земельній ділянці знаходиться силосна яма Ніни Нінахової, і тому її юрист відстоює позицію не виділяти землю Гайчуку.

На це Василь Гайчук зазначив, що земельна ділянка, яка пропонується до відведення, знаходиться в іншому місці, де є лише сліди силосної ями.

У доповнення депутат Сергій Васильчук запропонував, щоб або Василь Гайчук, або Ніна Нінахова викупили цих 10 соток земельної ділялнки.

- Давайте оцінимо цю земельну ділянку, і хай одна сторона купує її. Ми її оцінимо, і нехай купують, - додав Сергій Васильчук.

А депутат Юрій Запорожець нагадав Гайчуку, як той на минулій сесії "бив себе в груди", що хоче цю землю, і обплював увесь мікрофон.

У результаті депутати відмовили у виділенні землі Гайчуку.

14:09

Городищенська колонія не платитиме земельний податок

Депутати Рівнеради прийняли рішення "Про звільнення підприємства Городищенської виправної колонії Державної пенітенціарної служби України в Рівненській області (№ 96) від сплати земельного податку у 2015 році" та "Про звільнення у 2015 році Управління капітального будівництва Виконавчого комітету Рівненської міської ради від сплати земельного податку до міського бюджету". Міські обранці підтримали ці рішення майже одноголосно.

Відповідно до них, ці установи не платитимуть податок на землю. Нагадаємо, нові зміни до податкового законодавства, які набули чинності з січня 2015 року, передбачають, що і державні установи мають сплачувати податок на землю. 

14:32

Рівненським прокурорам поки що не виділили землю під будинок

Активне обговорення у сесійній залі викликало те, що депутати Рівнеради не прийняли рішення "Про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки на вул. Соборна – Корольова в оренду". 

Під час голосування першого разу це рішення не пройшло. Тоді мер Рівного Володимир Хомко оголосив, що має сумніви щодо голосування і просив переголосувати стосовно цього рішення. Та передумав.

- Я не приховую, що ця земля піде для будинку працівникам прокуратури. Ми маємо проголосувати за це питання, бо у законі передбачено, що ми маємо забезпечити їх житлом. У нас вже є суд, бо не виділили житло суддям. Якщо не виділимо прокурорам, то буде ще один, - каже Володимир Хомко.

Окрім того, прокурор Рівного Тарас Ільящук пояснив, що вже є інвестор, який готовий там побудувати будинок.

- Мова йде про виділення житла рядовим прокурорам, а не керівництву прокуратури. Тому прошу депутатів підтримати це рішення. Всі квартири розприділятимуться прозоро, - додав Тарас Ільящук. 

Це викликало обурення у депутатів. Як розповів депутат Анатолій Чугуєвець, скільки він не звертався у прокуратуру, жодної роботи цієї установи не побачив.

- Може, краще прокуратура взяла б шефство над сиротами, або ж їм першочергово виділили житло, а не прокурорам, - заявив Чугуєвець.

Підтримали таку позицію й інші міські обранці, мовляв, якщо прокуратура працює, то лише на знищення бізнесу і утискання звичайних людей.

Підсумовуючи, Володимир Хомко сказав, що не хоче провалити це питання і тому перенесе його на наступну сесію.

14:45

Депутат Рівнеради пропонує підвищити зарплати кондукторам

Підвищити заробітню плату кондукторам рівненських тролейбусів пропонує депутат Рівнеради Олександр Лащук. Відповідну пропозицію він вніс на розгляд сесії.

Окрім того, Лащук пропонує збільшити кількість тролейбусів у місті, щоб не було транспортного колапсу.

На це мер Рівного Володимир Хомко зазначив, що наразі міська влада шукає шляхи купівлі нових тролейбусів.

14:49

У Рівному тролейбуси курсуватимуть за новим графіком

Новий графік руху тролейбусів діятиме у Рівному з 1 березня. Про це під час засідання сесії Рівнеради повідомив мер міста Володимир Хомко.

- У зв'язку з підвищенням вартості проїзду в маршрутках, зменшенням кількості маршруток на рейсах, ми шукаємо шляхи вирішення цієї ситуації. Відтак, вже до кінця тижня на моєму сайті буде оприлюднено новий графік руху тролейбусів, який почне діяти з 1 березня. Уявіть, якби не було тролейбусів, як би зараз перевізники нас "затисли", - сказав Володимир Хомко.

14:50

Сесія Рівнеради завершила роботу

Чергове засідання сесії міськради завершилося в Рівному. Сьогодні депутати розглянули приблизно 170 питань порядку денного. Серед них зміни до бюджету, земельні та інші.

Окрім того, прийняли низку звернень Рівненської міської ради, також заслухали депутатські запити.

Ключові слова: 

Коментарі

Хто думає, що місцеві вибори восени він глибоко помиляється! Вони вже почалися! Активна атака на Хомка підконтрольних, а я би сказав ручних М.Кірілову УНА-УНСО, Жіночої сотні, «Правого сектору» - Давіда Ніколаєва, РУЄВІТа та інших його маргінальних структур, ніщо інше як робота на гасіння електорального контингенту нинішнього мера, з метою висунути на пост мера свого кандидата Якімця.
Потрібно віддати Кірілову належне операція спланована та проведена блискуче. Хомка загнали в глухий кут. З одного буку активісти, які під патріотичними гаслами вимагають припинити фінансувати терористів продажем російських товарів на території м.Рівне, добре розуміючи, що таке рішення місцеві ради неправомочні приймати, адже з цим ми вже стикались при спробі заборонити торгівлю алкоголю в нічний час в м.Рівне, і в кінці кінців лише рекомендували торговим точкам це зробити сподіваючись на їх сумління. З іншого боку прокурор який погрожує меру відповідальністю за неправомірні рішення, в дикому бажанні показати свою принциповість перед новим Генеральним прокурором.
І тепер якщо Хомко займе сторону закону та прокурора він буде черговий раз розрекламований в місті як посібник агресора та терористів. Цікаво як він викрутиться?
Одне прикро, що добрі справи та патріотичні налаштування людей використовуються політиками в своїх брудних технологіях.
P.S. На минулому тижні ці самі організації та люди перекривали трасу Київ-Чоп, і ця акція вдарила по В.Чугуннікову як керівнику області, невже М.Кірілов та Т.Стельмах замахнулись набагато вище?

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.