Паніка в Рівному: люди змітають товари з прилавків

Захмарні ціни на продукти першої необхідності і на всі інші товари,  довгі черги біля кас, подекуди порожні полиці супермаркетів. Рівняни нарікають на дороговизну, з острахом стежать за курсом долара, порівнюють ціни з тими, що були буквально вчора і починають скуповувати крупи, олію, цукор та інші харчі, що швидко не псуються.  Дехто вважає це штучним ажіотажем, а дехто робить стратегічні запаси. Бо попереду ж іще підвищення вартості  газу, електрики, комуналки… Люди переймаються: з таким співвідношенням цін та середніх зарплат для багатьох мова йде вже не про те, щоб зекономити, а щоб вижити. 

У найбільшій інтернет-спільноті області "Типове Рівне"Полиці супермаркетів порожніють, бо  провели опитування щодо того, чи роблять жителі міста власні продовольчі запаси.

У ньому взяли участь більше 3000 респондентів. Тим часом більшість із них (72%) переконують, що товари не скуповують, і впенені,  що це не потрібно, бо без харчів вони не залишаться.

Тим часом майже однакову кількість голосів (14.4%) та (13.6%) набрали варіанти, які передбачали, що рівняни або ж вже закупили продукти, або ж планують це зробити найближчим часом.

Разом із тим у найбільших супермаркетах міста полиці таки порожніють. Особливо ті, де стоять крупи та олія. У деяких торговельних закладах адміністрація вже відреагувала на масові закупівлі та ввела обмеження  – певна кількість одиниць товару на одну людину в один чек, пише "Рівне1".

Тим часом у коментарях опитування "Типового Рівного", люди вели дискусії, чи доцільно масово скуповуватись. Проте тут, як і в голосуванні, переважна кількість респондентів стверджувала, що робити цього все ж не варто.

Декого таке опитування збентежило.

Прихильники закупівель також не залишились осторонь обговорень та відстоювали свою точку зору:

Дехто взагалі сприймає цю ситуацію як маркетинговий хід.

Крім обговорень, люди ділилися світлинами з рівненських супермаркетів.

Окрім серйозних обговорень і міркувань, рівнянки вирішили спрогнозувати сюжети російських каналів:

Тим часом, інша рівнянка розповіла, як стала свідком спекуляцій

Проте, як зауважили інші коментаторки, спекулюють цінами не тільки ринку. Супермаркети почали наживатися на своїх покупцях.

Тож за результатами опитування, більшість рівнян не дуже вірять у харчовий колапс, а масові закупівлі вважають штучно створеним ажіотажем.

 

Альтернативну думку має волонтер Юрій Дюг. Продуктову істерію він прокоментував у facebook так: 

Не наївся, то не налижешся. Скажу жорстко, але справедливо. В російських окупантів є такий термін «терпіли». Це люди, які постійно все терплять, не борються, а намагаються вижити у не сприятливих умовах, а не борються за ними. Так от з прилавків все змітають ті самі «терпіли». Аби вижити. Ну нагребли ви мішок гречки, бочку олії.. Ну прожили на ці запаси місяць, два… А далі що? Що будемо гребти і звідки? Виживати то як? Чи сядемо на гречку і чекатимемо поки бойовики її зі зброєю в руках заберуть. Забули як було в часи Катерини Другої, забули 1918 рік, забули 33 рік, а 37? Головне ж на гребти під себе трішки, щоб вижити. І щоб не чіпала. А там дасть Бог, краще буде. Не буде. Не стане. Поки кожен не буде боротися і змінювати свою країну. Бо мовчазна згода – не дає нічого. З мовчазною згодою підтримували Сталіна, Брежнєва, голосували за Кравчука, Кучму, Януковича, не штурхали Ющенка. Принцип «Тільки б не було війни». Голосували за комуністів? Чому? Хто в тому винен? На чиїй мовчазній згоді в країну приїхав цей глобальний писець? Ааа?
І що виживаємо далі? Терпимо корупцію, продажних чиновників та всі інші погані речі? Тільки щоб не стало гірше… Куди вже? А як знімуть останні труси то що?
Час купувати не гречку – а патрони. Точніше амуніцію, і обладнання для тих хто бореться з російською окупацію. Бо нас врятує не виживання, а перемога. На фронті – над російським окупантами, в тилу над корупціонерами і злодіями. 
Кожен пакет гречки лише продовжує агонію. Кожен куплений бійцю турнікет – наближає перемогу на один день, бронежилет, каска, форма – на тиждень, автівка чи швидка – на місяць.

Вибір очевидний. Тому я по супермаркетах не бігаю, а допомагаю бійцям поки зможу. Що і вам раджу. Ми переможемо! Найтемніше пора доби якраз перед світанком!

Хочете врятуватися - допоможіть солдатам?
-
Речове, матеріальне забезпечення 
-
Карта Приватбанк 4149 6258 0447 6834 Дюг Юрій Олександрович
---------
Тактична медицина
-
Карта ПриватБанк: 6762 4626 8074 6119 Дюг Юрій Олександрович
Всі кошти з цього рахунку будуть витрачені виключно на придбання ліків та медичних засобів.
---------
Розробка БПЛА:
-
Карта ПриватБанк: 6762 4626 8073 7266 Дюг Юрій Олександрович
--------------------------------------------------------------
Рахунок в долларах:
beneficiary: diuh yurii
account: 6762462680551501
bank of beneficiary: PRIVATBANK swift code: PBANUA2X
intermediary bank: JP MORGAN CHASE BANK swift code: CHASUS33
correspondent account: 0011000080
IBAN: UA873052990006762462680551501
--------------------------------------------------------------
Рахунок в Євро:
beneficiary: diuh yurii
account: 6762462680551774
bank of beneficiary: PRIVATBANK swift code: PBANUA2X
intermediary bank: Commerzbank AG Frankfurt am Main Germany
swift code: COBADEFF
correspondent account: 400886700401
iban: UA883052990006762462680551774
UA883052990006762462680551774
-------------------------------------------------------------
ЗВІТИ: http://bit.ly/1FgsGIE

 

 

Коментарі

ну, скажімо, на крупи та макарони - це не гроші, а залишки, щоб вижити. Але є категорія, яка справді має гроші, і вона має черговий раз шанс збагатитися при чому зараз на біді.

хто розумний той скупляеться бо в ций краини их жизднь научила спитайте у бабусь и дидусив як воно було! Долбой...м говорили долар 12 це максимум для еканомики, крах, тепер сами бачите! А ликарства? Все в далярах крим пенсий и зарплат!

Дивно взагалі, що в людей ще є гроші. Відтак припускаю, що велику частину товарів торговці притримали

"Точніше амуніцію, і обладнання для тих хто бореться з російською окупацію."- а? жидівська окупація не страшніша?на мій погляд-значно,бо київські окупанти хитрі,цинічні,брехливі і не менш кровожерливі,панове українці.Ви ще це не усвідомили,не відчули????

І я з Дюгом погоджуюся. Грошей на пожертви армії вже й не лишилося, але панічно скуплятися не збираюся...

Чугунніков, роби щось, бо скоро тебе зметуть з кабінету ...

Майже зі всім погоджуюся з Юрієм Дюгом. Тільки ось зараз, конкретно що робити пенсіонерам, у яких мінімальна пенсія скоротилася в рази, хворим, інвалідам? Купувати патрони? Ситуація прогнозовано вийшла з-під контролю. Експерти неодноразово попереджували про наближення колапсу. Але влада нічого не зробила, щоб його подолати. А тому передусім потрібно подолати "внутрішню війну". Скільки років воюює Ізраїль,а курс шекеля до долара 4:1. Не все війна спише.

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.