Село на Рівненщині судиться з патріархом Кирилом за церкву

На Рівненщині продовжуються конфлікти на підґрунті релігії. Прихожани нарікають, зокрема, на те, що, мовляв, священик УПЦ МП не благословляє тих, хто їде в АТО, а ще жаліються, що монахи розповідають про зникнення України… Разом із тим частішають випадки, які ще рік тому були рідкістю: люди, котрі ходили до Української Православної Церкви Московського патріархату, роблять вибір на користь Київського. Так сталося і у селі Птича Дубенського району. Там більша частина громади хотіла, аби місцевий храм, що належав УПЦ МП, перейшов під крило УПЦ КП. Цілком закономірно, що частина односельців заперечувала.
У селі були протистояння, присутність при цьому, за словами місцевих мешканців, російських журналістів, спроба не допустити до богослужіння у храмі Успіння Пресвятої Богородиці прихильників Київського патріархату, «референдум» серед місцевого населення щодо підтримки УПЦ МП чи УПЦ КП, невизнання його легітимності представниками Московського патріархату, два молебні двох релігійних громад обабіч одних церковних воріт, перекривання дороги прихильниками УПЦ МП, а потому і суперечки на тему: кому ж належить земля, на якій знаходиться церква. В результаті на сьогодні у храмі Успіння Пресвятої Богородиці, що у селі Птича, не правиться взагалі. Церква стоїть зачинена. Натомість її долю вирішують у суді. Прихильники УПЦ МП переконані, що доведуть свою правоту.

- Храм наш. Впевнений, що судове рішення буде на нашу користь  і ми продовжимо проводити у ньому богослужіння, - коментує секретар Рівненської єпархії УПЦ отець Віталій Герлінський.

 Тим часом опоненти мають іншу думку. Ситуацію коментує адвокат, що захищає інтереси релігійної громади УПЦ КП, Іванна Смачило:
- Майже 90 відсотків сільської громади бажають, аби службу в місцевій церкві відправляла УПЦ КП. З цього приводу ухвалили відповідне рішення. Натомість представники УПЦ МП не погодилася з ним. Вони перешкоджали проведенню служб, не пускали людей у церкву. В результаті храм на сьогодні закрили. Натомість питання, щодо того, кому все-таки він належить, має вирішити суд. Наразі тривають судові засідання. Тим часом представники УПЦ МП заявляють, що начебто вони є власниками церкви, а земельна ділянка, на якій зведений храм, перебуває у їх користуванні. Однак жодних належних доказів для суду вони не надали, але представили у суді сумнівні правовстановлюючі документи на майно без адреси та назви об’єкту, що видані на релігійну громаду, якої ніколи не існувало ні в Рівненській області, ні в Україні. Зі всіх доказів, що на сьогодні зібрані у матеріалах справи, у мене висновок один – позивач не є власником церкви. Стосовно подальшого користування храмом, то це рішення повинне бути прийняте з врахуванням думки громади села, яка є фактичним забудовником та власником споруди, а мешканці села - це ті ж прихожани цієї ж церкви, вони із сусіднього села не приїхали. 

Читайте також:

На Рівненщині триває "свята" війна за землю, храм та прихожан. ФОТО + ВІДЕО

Боротьба за церкви на Рівненщині: парафіяни захоплюють храми і перекривають дороги

Секретар Рівненської єпархії УПЦ: У с.Птича православні не використовували тітушок та сокири

Ключові слова: 

Коментарі

"Храм наш. Впевнений, що судове рішення буде на нашу користь і ми продовжимо проводити у ньому богослужіння" А звідки така впевненість, коли закон дозволяє обирати вільно підпорядкування? Та з приводу власності. Виявляється, послуги в храмах московської церкви теж "прив"язані" до курсу долара :))) Це- по-християнські?Побудують нову, а батюшкам трошки "урветься"

Церков домовина - розвалиться
І з -під неї -встане Україна...
Т Г Шевченко

Скільки ці сатаністи УПЦ МП ГРУ ГШ ВС РФ будуть знущатися з України???
Повикидати їх у річку - нехай пливуть ногами вперед!

Як можна брехати у вічі, що "церква - наша!" ???

Церква - ГРОМАДИ! Будь-яка церква!

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.