Онлайн-трансляція бюджетної сесії Рівненської облради

Сьогодні об 11 годині в Ріному розпочнеться сесії обласної ради. Голосуватимуть депутати за зміни до обласного бюджету, повідомляє прес-служба установи.

- Сесія має бути насиченою. Окрім змін до обласного бюджету, в порядку денному є низка кадрових питань. Крім того, у четвер я пропонуватиму на президії винести на сесію питання про визнання Росії країною-агресором та про припинення продажу товарів, вироблених на території країни-окупанта. Сподіваюся, депутати на мою пропозицію пристануть, - зазначив Михайло Кириллов. 

11:23

Сесія Рівненської облради розпочалася з хвилини мовчання

Хвилиною мовчання вшанували загиблих на сході мешканців РІвненщини депутати обласної ради. Далі приступили до процесу реєстрації.

Наразі у сесійній залі зареєстровано 58 обласних обранців. Сесія розпочинає свою роботу. Нагадаємо, основним питанням є прийняття змін до бюджету області.

11:33

На сесії Рівненської облради Хомка звинуватили у змові зі скандальною "Золотою підковою"

Багатоповерхівка, яку будувала "Золота підкова", вже вісім років стоїть без даху і становить реальну загрозу мешканцям міста. Проте меру Рівного Володимиру Хомку до цього байдуже. Про це під час сесії облради заявила Алла Поднякова, представник ініціативної групи з питань "Золотої підкови".

- Ми неодноразово зверталися до Хомка з проханням відредагувати і вирішити ситуацію. Проте йому байдуже. І тільки через пана Хомка будинок досі не добудований. Та мер каже, що ми придбали квартири не в тому будинку. Коли ж ми їх купували, то не знали про те, що його будують корумповані структури, - каже Алла Поднякова.

У свою чергу, депутат облради Роман Василишин нагадав, що "Золота підкова" почала будуватися у 2006 році, і тоді Хомко ще не був мером, тому не він один у цьому винен.

У результаті обговорення голова облради Михайло Кириллов дав протокольне доручення прокуратурі області розібратися у цьому питанні і доповісти про результати.

12:08

Голова Рівненської облради звітує перед депутатами

Сьогодні під час обласної сесії голова облради Михайло Кириллов відзвітував про роботу в 2014 році. Свій звіт Кириллов розпочав із того, що минулий рік був непростий, тож у "режимі онлайн" і в день, і вночі працювало багато людей.

- У нас в Рівненській області не було таких жертв, як в інших регіонах. Тоді я поставив собі завдання, що обласна рада має змінити формат своєї роботи і реально почати впливати на процеси на Рівненщині. Так, нам не все вдається, я зі свого боку визнаю, що робив багато помилок. Але разом із тим, можу сказати, що Рада зараз не така, як була півтора-два роки тому, вона змінилася. Я не хотів би говорити про кількісний показник сесійних засідань, думаю, потрібно зважати на якісний. Впродовж 2014 року в нас було 13 пленарних засідань сесії, на яких ми ухвалили понад 300 рішень, у тому числі низку звернень до державної влади. Зрозуміло, що наші звернення не завжди чують, але інколи на них таки редагують. Як приклад можна назвати маленьку перемогу з "Рівнеторфом". Багато чого в Києві або просто не чують, або не розуміють, що відбувається. Тому на місцях має бути більше повноважень. Але все попереду. І, думаю, нам багато вдасться, - каже Михайло Кириллов.

Не оминув у своєму виступі він і питання бурштину. Зокрема, голова облради зазначив, що ця проблема зараз його хвилює чи не найбільше.

- Я сам особисто розробив законопроект щодо цього і подав його через народного депутата Юрія Вознюка. Вчора знову в парламенті відбулися обговорення цього питання. Та за проект закону щодо бурштину не проголосували. Хочеться зробити все, аби в цьому році це питання все-таки вдалося вирішити, - додав Михайло Кириллов.

Також голова облради звернув увагу й на те, як вдалося за кошти з обласного бюджету, попри перестороги військкомату, таки передати для батальйону територіальної оборони "Горинь" найнеобхідніше.

- Я робив багато такого, за що міг би нести відповідальність. Але в той момент, коли розумів, що мої дії могли врятувати хоча б одне життя, мене не хвилювали. Хочу сказати, що взимку наші бійці батальйону "Горинь" були забезпечені необхідними речами. Ми добилися того, щоб дрова наші бійці купували неподалік місця своєї дислокації, а не привозили з РІвного. Ми забезпечили їх "буржуйками" та іншим, - розповів Михайло Кириллов.

Окрім того, голова облради додав, що вдалося у 2014 році покращити й економічні показники.

- Було багато розмов, що наш "Рівнеоблводоканал" збитковий. Цьогоріч його вдалося вивести з цього стану. Обласний бюджет отримав більше 2 мільйонів. Те ж  можна сказати про РІКЦ. Ми зараз не фінансуємо програм щодо них, але зараз вони заробляють на 10% більше. Змінилося дещо й відносно діагностичного центру. Так, послуги, консультації лікарів зараз там стали безкоштовними, а сума благодійного внеску мінімальна. Серед позитивів і те, що ми зробили більш демократичне спілкування на сайті облради. Зокрема, там з'явився розділ "Петиції", у який всі можуть поскаржитися на незадовільні дії чиновників. У 2014 році було чимало проблем, помилок, але все-таки нам багато вдалося, - підсумував Михайло Кириллов.

12:24

Депутати Рівненської облради розкритикували звіт Кириллова

Низку питань і зауважень у депутатів облради викликав озвучений під час сесії звіт голови Рівненської обласної ради Михайла Кириллова.

Зокрема, були озвучені зауваження щодо його висловлювань до роботи ради в попередні роки. А депутат Юрій Соупрунюк зауважив, що хотілося б, окрім слів, почути більше конкретики щодо економічних питань, побачити таблиці щодо цього.

На це Михайло Кириллов відповів, що наразі він працює і над збільшенням робочих місць, і щодо інших економічних питань.

Частково на захист голови облради став депутат Валентин Крока. Він зазначив, що зроблено чимало, проте потрібно приділяти більше уваги роботі щодо області, проводити більше виїзних нарад у районах.

Кириллов пообіцяв врахувати зауваження колег і зазначив, що ще є над чим працювати. Після обговорення депутати облради прийняли звіт до відома.

12:47

Рівнеоблрада прийняла зміни до бюджету на 2015 рік

Низку змін внесли депутати Рівненської облради до бюджету Рівненщини на 2015 рік. 

Зокрема, зміни стосуються доходів загального та спеціального фонду, видатків загального та спеціального фондів тощо.

Відтак, рішення передбачає збільшити доходи і видатки загального фонду обласного бюджету на загальну суму 894,0 тис грн, за рахунок іншої субвенції з районних і міських бюджетів обласному бюджету на обслуговування осіб з обмеженими фізичними можливостями в обласному центрі професійної реабілітації інвалідів на поточні видатки цього центру.

Також збільшуються видатки загального фонду обласного бюджету на 10 353,2 тис грн за рахунок спрямування вільного залишку коштів обласного бюджету.

Збільшуються й бюджетні призначення загального фонду обласного бюджету на погашення кредиторської заборгованості.

Окрім того, внесено зміни у фінансування низки управлінь.

13:07

Депутати Рівнеоблради визнали Росію державою-агресором

Рішення "Про визнання Російської Федерації державою-агресором" прийняли депутати Рівненської обласної ради. Це рішення підтримали 57 обласних обранців, ще 2 не голосували.

Відтак, колеги-депутати обурилися, що хтось не проголосував. Та виявилося, що двоє обласних обранців покинули сесію.

13:13

Депутати Рівнеоблради просять не продавати російські товари

Рішення про звернення обласної ради до субєктів господарювання області з проханням припинити реалізацію російських товарів. Підтримали його 52 депутати. 

Та це звернення викликало активне обговорення серед депутатів. Хтось обурився, що Україна продовжує фінанувати державу-агресора, а інші - не хочуть бути такими категоричними.

Зокрема депутат Олексій Кособуцький зазначив, що це політичне рішення, яким обласні обранці висловлюють свою позицію і тому потрібно звертатися до підприємців, щоб ті таки припинили продаж російських товарів.

13:21

Сесія Рівненської облради завершила роботу

Засідання 31 сесії обласної ради завершилося у Рівному. Сьогодні депутати розглянули 36 питань порядку денного. Серед них зміни до бюджету області на 2015 рік, прийняття до уваги звітів, щодо зменшення податкової ставки для деяких державних установ та інші.

Після гімну обласні обранці завершили сесію словами: "Слава Україні" - "Героям Слава".

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.