У Дубно дізнаються, яким був Шевченко

Фільм про те, яким був Шевченко, зняли на Рівненщині. Це ініціатива народної аматорської кіностудії "Дубно" районного будинку культури. Її керівник Микола Величковський виграв грант голови облдержадміністрації та голови облради на втілення такого проекту. Завтра, 10 березня о 12 годині в районному будинку культури відбудеться прем'єрний показ хронікально-документальної стрічки "Шевченкова дорога".

Розповіді старожилів, у роду яких збереглися перекази про перебування Шевченка у їхньому селі, місця на Волині, що їх відвідав поет під час своєї мандрівки, архіви – усе це є у фільмі. Загалом його знімали на основі історично підтверджених матеріалах про подорож Тараса Шевченка у Почаївську Лавру, Кременець, селами Дубенського району, Острожчину, Берестечко.

Тим часом відголоски тієї мандрівки залишилися донині. Так, краєзнавці розповідають про цікаві явища про Кобзаря і Рівненщину. Так, у селі Варковичі, що в Дубенському районі, у кожній хаті зберігали вишитий "Заповіт" та портрет Шевченка. А все тому, що свого часу там побував поет. 

 

 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.