Шевченкові дні у Рівному: квіти від політиків, цитування творів апостола правди та виконання епічної кантати "Заповіт". ФОТО + ВІДЕО

"Борітеся - поборете!" - слова, які сьогодні, наче мантра, звучали на майдані Незалежності на честь вшанування 201-ї річниці з дня народженні Кобзаря. В історії назавжди залишилося ім'я Тараса Шевченка, яке з гордістю вимовляє, пам'ятає і поважає кожен українець. У перші березневі дні рівняни знову згадали великого сина нашого народу – Тараса Шевченка. 201 рік минув із дня народження поета, проте і нині живе під сонцем України Кобзареве слово, слово великої, незгасимої любові до свого народу, своєї землі.

Вся творчість Шевченка вчить жити по правді, бачити красу людини в її душевному благородстві й готовності до останнього боротися із ворогом за свою землю. Про це сьогодні згадував кожен, хто завітав до постанаменту поета у центрі міста. Сотні рівнян не лише слухали декламацію всесвітньо відомих творів письменника, а й стали свідками непересічної події - вперше в Рівному (і в Україні загалом) відбулося публічне виконання епічної кантати "Заповіт” на музику Михайла Вербицького. Нагадаємо, 4 березня минуло 200 років із дня народження. Кантата "Заповіт” прозвучала у виконані академічного хору "Рівне” Рівненського музучилища.

Святкування розпочалося об 11 ранку біля пам’ятника Тарасові Шевченку. Квіти великому поету та художнику принесли представники міської та обласної влади - мер Рівного Володимир Хомко, його заступник Галина Кульчинська та голова Рівненської ОДА Віталій Чугунніков. На заході були присутні і інші керівники управлінь та організацій: , начальник Рівненської податкової Дмитро Зайцев, директор драмтеатру Володимир Петрів, а також екс-голова ОДА Сергій Рибачок та інші.

Слова апостола правди та свободи цитували учні рівненських шкіл. Найвідоміші твори Кобзаря декламувала і учениця рівненської ЗОШ №20 Стефанія Касьян. За словами школярки, у віршах Шевченка дуже відчутний біль за свою країну, те, що він писав декілька століть тому, проживає зараз кожен українець.

- Не випадково Тараса Шевченка називають пророком. У своїх творах він неодноразово наголошував, що Україну варто захищати від московських загарбників і сотні років тому, і у майбутньому, тобто зараз. Це людина, яка вірила у світлу долю своєї країни, і нам потрібно робити те ж саме, оскільки ми боремося і обов'язково переможемо ворога, - зазначає рівненська учениця кореспонденту "ВСЕ".

Особливо проникливим та чуттєвим був виступ двох молодих рівнян, які впродовж декількох хвилин емоційно декламували твори Тараса Шевченка. Здавалося б, вустами рівнян Кобзар звертався до свідомості кожного українця та надавав сил та терпіння у боротьбі за державу.

Декілька днів тому вся Україна та світова спільнота відзначила 200-річчя здня народження ще одного видатного українця Михайла Вербицького. Нагадаємо, він є автороммузики до державного гімну. Як розповіли під час заходу, відповідно до рішення 37 сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО, 200-річчя з дня народженння українського композитора Михайла Вербицького включене до календаря пам'ятних дат 2015 року, які будуть відзначатися під егідою цієї організації. В Україні 2015 рік оголошений роком Михайла Вербицького.

- Музика Вербицького в Україні - це рідкість, її практично неможливо знайти в бібліотеках чи в мережі інтернет. Та сьогодні, саме у Рівному вперше прозвучить один із найбільш видатних творів композитора - кантата "Заповіт" на слова Тараса Шевченка, - зазначила на імпровізованій сцені ведуча заходу для рівнян.

Після її слів прозвучала кантата "Заповіт” у виконані академічного хору "Рівне” Рівненського музичного училища.

- Не менш видатна та знакова подія для кожного українця відбулася 10 березня 150 років тому. Тоді у Києві на Контрактовій площі прозвучав гімн України "Ще не вмерла Україна". Написаний Павлом Чубинським та Михайло Вербицьким, він особливо могутньо звучить сьогодні. Пропонуємо через 150 років на рівненській площі всім разом виконати гімн України, який став символом свободи невмирущого духу та перемоги, - закликала ведуча дійства.

Після її слів на імпровізовану сцену вийшов відомий у Рівному та за його межами співак Микола Бобрик, який разом із хором заспівав Гімн України.

- У такий важкий для країни час ми маємо об'єднуватися та згадувати відомих синів України. Одним із них був Тарас Шевченко, усвоїх творах він ще раз підкреслив, що українці - найсильніша та найдружніша нація. Сьогодні відроджується України, відновлюються її національні цінності. І саме Шевченко, на мій погляд, є тією святинею народу, яка здатна об’єднати націю та зміцнити культуру, - зазначив у розмові із кореспондентом сайту "ВСЕ" Микола Бобрик.

За словами організаторів, урочистості з нагоди дня народження Тараса Шевченка на сьогодні не закінчуються. Вже о 15 годині в приміщенні рівненського драмтеатру відбудеться урочистий вечір вшанування пам'яті Кобзаря - тут покажуть виставу "Та не однаково мені". А о 18 годині вечора на майдані Незалежності відбудеться традиційне читання творів Шевченка "Тарасова свіча...". Рівнян запрошують приєднатися до заходів та у такий спосіб віддати свою шану синові українського народу.

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.