У Рівному поховали героя Дебальцевого, викладача НУВГП Миколу "Нежурись" Карнаухова

Його згадують веселим, майже завжди усміхненим. Може, тому мав позивний «Нежурись»... Сьогодні в Рівному поховали героя АТО, викладача Національного університету водного господарства та природокористування Миколу Карнаухова.  Цьогоріч йому мало виповнитися 50. Миколу Карнаухова мобілізували в лави 57-ї бригади. Він був сапером. Зник безвісті під Чернухіно в районі Дебальцева 5-6 лютого. Ще напередодні телефонував матері. Його бачили пораненим. Рідні й друзі до останнього вірили, що Микола живий. Та дива не сталося.

Сьогодні вранці із Миколою Карнауховим прощалися в НУВГП. Свого часу він був студентом цього закладу, а потому залишився працювати. У  1999 році захистив дисертацію, став кандидатом технічних наук. Автор більше 50 наукових і навчально-методичних праць. Щоб провести Миколу Карнаухова в останню путь, тут зібралися і викладачі, і студенти, і випускники.

Про нього з теплотою згадують друзі.

«В серпні минулого року Колю мобілізували. Спочатку це був полігон в Яворові, пізніше частина в Кіровограді, ще пізніше – Донецька область… Саме завдяки Миколі я долучилася до волонтерів. Адже стало якось не по собі, що просто сиджу і нічим не допомагаю... А за останні півроку, думаю, ми стали справжніми друзями, - написала у «Фейсбуку» волонтер «ДАРу» Світлана Пікула. - Якщо він не телефонував два-три дні, то я вже починала хвилюватися. «Маякувала» Миколі… Якщо міг, то телефонував або надсилав смс-ку. Я казала всім, що тепер в мене три Миколи (син, чоловік і Микола). Щоразу, коли питала, що потрібно, що вислати, відповідав завжди: «Нічого, в нас все є.». Але сміявся і радів, як дитина, коли від «ДАРу» отримав посилку, в якій, окрім термобілизни, теплих речей та іншого, були балаклави з замочком на місці рота. Казав, що навіть фотографувалися в такій. Пам’ятаю, як якось приїхав на пару днів, і ми від наших волонтерів передали для його хлопців подарунок – велике відро квашеної капусти…
Коли Микола приїхав у відпустку востаннє - в грудні, "ДАР" якраз готував борщ на майдані. Він заїхав до нас прямісінько з київської маршрутки. В той же раз ми з Сашою Макарчуком ледве затягли його на склад "Допомого Армії - Рівне" (я тоді зрозуміла, що їхав, щоб нас не образити). Нічого не хотів брати, як завжди казав: «У нас все є»… Щоправда, коли запропонували робочі рукавиці, то взяв із задоволенням. Побачив наші буржуйки на складі і дуже хвалив. Казав, що вони, напевно, зручні…
Де саме стояла його рота? Ніколи не питала. А він лише один раз розповів, що коли ходили в розвідку, то були майже в Горлівці… Звичайно, переживали… Якось один із саперів його роти підірвався на міні на очах декількох  хлопців і його не змогли врятувати… Микола не виходив на зв'язок декілька днів. Дуже важко вони перенесли ту втрату…
А в січні, коли вивозили поранених «кіборгів», частина бійців з їх бригади потрапили в полон, а частина – загинули… Тоді від Миколи отримала смс-ку з віршем. А на мій дзвінок не відповів, а надіслав смс-ку - «Хреново…».


29 січня стало датою до і після. До було важко, а після - нестерпно. Саме тоді отримала (як і ще декілька його друзів) смс: «Не поминайте лихом. Йдемо на Дебальцеве». Вже після 29 січня отримувала практично лише смс-ки. Тільки один раз Микола відповів на дзвінок… Говорив коротко, що вони там, де і писав, що нема води і дров. Сказав, що якщо не буде зв’язку, то значить сіла батарея. Третього лютого отримала смс-ку: «Вели 2-й бій, підбили «беху». Кругова оборона». І все… Але, напевно, не все. Завдяки пошукам Миколи познайомилася з багатьма чудовими і добрими людьми. В нас сформувався цілий «взвод» з розшуку… Нам допомагали дуже багато рівнян, криворіжан, дніпрян, мешканців Луганська та Донеччини… В пошуках були задіяні навіть москвичі і петербуржці. Ми до останнього вірили, що Микола живий… Але дива не сталося… На жаль».

Миколу Карнаухова поховали на Алеї Героїв.

Коментарі

Чудова людина, прекрасний викладач...,тисячі студентів пройшли його лекції...,в тому числі і я...Героям слава!!!

Ты приди и скажи в глаза это нашим ребятам, которые там были ...

Хороша людина.Вічна йому пам'ять.

що він там забув на Cході? чого його туди поперло? де Рівне, а де Домбас ... це громадянська війна, бо в ополчені місцеві жителі. А всякі там рівняни, волиняни, галичани їдуть туди до них воювати.

Важко!!! Вічна пам"ять полеглим на цій підлій війні!!!

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.