У Рівне привезуть ікону, яка зцілює

У рівненський Свято-Покровський кафедральний собор 21 березня привезуть мироточиву чудотворну ікону Пресвятої Богородиці «Дубинську». Вона пробуде у храмі до 30 березня. 
Зустрічатимуть святиню 21 березня біля Свято-Покровського собору о 16.30.
З давніх часів Дубинська ікона Пресвятої Богородиці належала до сімейних святинь знаменитого роду князів Острозьких. Перша згадка про неї датується 1565 роком. Тоді князь Констянтин Острозький запросив до себе на ночівлю подорожніх. Серед них була незряча жінка, яка самостійно зайшла до кімнати, де була святиня, і приклонившись, прозріла. Князь одразу пішов у монастир і розповів про все ігумену, а зранку відвіз ікону в Дубинський Хресто-Воздвиженський чоловічий монастир. Невдовзі, щоб приклонитись до образу Богоматері, почали приїжджали віряни не тільки з України, але і Росії, Польщі, Білорусі, Молдови…
Оригінал святині зник у вирі Першої світової війни, а копія за промислом Божим потрапила у Чернігівську область. Наприкінці ХІХ століття, в північній частині області у містах Новгород-Сіверському, Коропі, Сосниці лютувала епідемія морової язви. Після того, як було звершено хресні ходи з Дубинською іконою, хвороба відступила, а багато людей отримали зцілення.
У революційні і післяреволюційні роки перед цією іконою молився преподобний Лаврентій Чернігівський, коли він ніс чернечий послух у Пустинно-Рихлівському Свято-Миколаївському монастирі.
У буремні 20-ті роки минулого століття, коли богоборча влада нищила монастирі і храми, Дубинська ікона потрапила до благочестивої прихожанки монастиря, котра її зберігала до кінця 90-х років ХХ століття. Таким чином, ікону було врятовано від знищення.
У 2000 році ікону передали родині В'ячеслава Юрійовича Павленка, (сьогодні благочинний Новгород-Сіверського району Чернігівської єпархії), де вона у 2004 році замироточила.
У 2009 році біля цієї ікони зцілився священик Сумської єпархії Володимир Скиба, котрий через пухлину у горлі втрачав голос, а також прихожанка Свято-Троїцького храму м. Шостка Сумської обл. Марія Іванова, яка перенесла інсульт і була прикута до ліжка.
У 2010 році, з благословення Преосвященного Іларіона єпископа Чернігівського і Ніжинського, священик В'ячеслав Павленко передав Дубинську ікону Свято-Катеринівському кафедральному соборі м. Чернігів на постійне перебування.
У цьому ж році, з благословення владики Іларіона, ікона півроку перебувала у Львівській області (спочатку в Дрогобицько-Самбірській єпархії, а потім у Львівсько-Сокальській), де до неї зверталися за молитовною допомогою сотні тисяч людей. І багатьом Цариця Небесна допомогла.
За свідченям священиків Михайла Болюка та Петра Потоцького, які постійно супроводжували ікону, біля неї відбувалися різноманітні зцілення від душевних і тілесних хвороб. Були зафіксовані випадки зцілення від онкологічних хвороб, хвороб голови та ін.
Особливо вражаючий випадок стався у Дрогобицько-Самбірській єпархії: молодий чоловік виніс з машини коляску та свою матір. Жінка під’їхала на візку до ікони, поклала на неї руки і довго молилася. Раптом вона встала. Більше того – жінка, що не ходила понад півроку, помаленьку сама пішла з храму, спираючись на візок!
Також випадок зцілення відбувся під час перебування (у лютому 2012 р.) ікони у Черкаській єпархії, де біля чудотворно образу зцілився священик Андрій Грищенко, котрий страждав на хворобу ніг.
І таких зцілень біля чудотворної ікони є безліч….
У серпні 2012 року, перебуваючи у Рівному, чудотворна ікона Пресвятої Богородиці «Дубинська» замироточила . Краплі мира щедро зросили ікону Богоматері, витікаючи від щоки Богородиці до руки Спасителя і нижче по іконі.
Про це повідомляє прес-служба Рівненської єпархії.
 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.