У Франції школярі Рівненщини досліджували територіальні конфлікти та зміни клімату

Наприкінці лютого троє гімназистів Млинівської гімназії Василь Дубінчин, Андрій Місюрин, Валерія Яворська та учень Млинівської ЗОШ І-ІІІ ст. №3 Назарій Приступа разом із вчителем французької мови Млинівської гуманітарної гімназії Світланою Гасяк взяли участь у конференції франкомовної моделі ООН на тему «Моря та океани, між обіцянками та загрозами», яку втретє проводив навчальний заклад Externat Notre Dame міста Гренобль (Франція).

Як зазначає прес-служба Рівненської облради, така поїздка стала можливою завдяки партнерству між Рівненським обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти та французькою асоціацією AGIR (м. Гренобль), яке триває вже більше десяти років. Завдяки україно-французькій співпраці волонтери з Гренобля приїздять до шкіл Рівненської області з метою підняття інтересу до вивчення французької мови в учнів, збагачення дидактично-методичного багажу вчителів. А цьогоріч учні Млинова мали чудову нагоду відвідати Францію з науковою місією, адже участь у конференції франкомовної моделі ООН передбачає саме науковий підхід.

У Гренобльській моделі ООН, як і в інших, свій Генеральний секретар, його заступники, Голова Генеральної Асамблеї. Працювало 7 комітетів (комітет із роззброєння та міжнародної безпеки, комітет з міжнародного права, комітети з питань довкілля, проблем Арктики, комітет з економічних та соціальних питань), а також Рада Безпеки та Міжнародний суд. Основною мовою конференції була французька, але працювали також англомовний та іспаномовний комітети.

Делегати, а це близько 400 чоловік, із 17 навчальних закладів Франції, Іспанії, Нідерландів, Туреччини та України зібрались, щоб обговорити питання, які об’єднувались темою «Моря та океани, між обіцянками та загрозами», а саме: підняття рівня океану, експлуатація морських ресурсів, морська безпека, територіальні конфлікти, зміна клімату, стан довкілля та інші.

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.