Скандальна акція протесту: чи житимуть рівненські безхатченки по вулиці Н. Хасевича та кому Хомко пообіцяв дати щигля? ФОТО + ВІДЕО

Рівнян обурює той факт, що з ними по-сусідству житимуть безхатченки, які наразі знаходяться у притулку по вулиці Кавказькій. Нещодавно стало відомо, що закинуту одноповерхову будівлю під номером №21 по вулиці Ніла Хасевича міська влада збирається виставити на аукціон, щоб її міг придбати благодійник Сано Гукасян. Чоловік після офіційної купівлі нерухомості зможе переселити туди безхатченків, якими наразі опікується. Однак дізнавшись про таке сусідство, жителі будинків відразу виступили проти і організували акцію.

Десятки рівнян, які проживають по цій вулиці, сім'ями вийшли на протест. Вони зібрали підписи, провели власне розслідування щодо прозорості аукціону стосовно скандального приміщення та чекали на приїзд міського голови Володимира Хомка.

Очільник міста прийшов на акцію протесту без запізнення. Спочатку старався вести переговори не емоційно, однак згодом все ж перейнявся конфліктним настроєм рівнян.

- Зрозумійте мене правильно, я ,як міський голова, дбаю про кожного жителя міста. Для Рівного питання безпритульних є доволі актуальним. Звичайно, я міг би від цього відмахнутися і сказати, що мене це не цікавить. Але совість не дозволяє так вчинити, бо якщо ці бомжі не будуть у притулку, то вони будуть по під’їздах наших будинків, - розпочав свою промову міський голова.

За словами Володимира Хомка, отримавши скарги від жителів будинку по вулиці Кавказька, де наразі проживають безхатченки, міська влада разом із благодійною організацією під кервництвом Сано Гукасяна почала шукати інше місце для поселення безпритульних. Говорять, що, переглянувши велику кількість варіантів, зупинилися на будівлі по вулиці Ніла Хасевича.

Однак пояснення міського голови рівняни не захотіли довго слухати та відразу висловили своє обурення стосовно такого сусідства. 

- Ми розуміємо, що таким людям потрібно десь існувати, але тут, по вулиці Хасевича, також живуть люди, які хвилюються за себе, своїх дітей, і деякою мірою бояться співіснувати поряд із безхатченками. Безперечно, ми мешкаємо біля залізничного вокзалу, тут є бомжі, але їх одиниці, ми з цим можемо впоратися. Коли хлібом, а коли і кулаком. Але якщо поруч із нами буде жити не одна сотня бомжів, то це абсурд. Навпроти будівлі, де, за вашими планами, мають жити безхатченки, дитячий майданчик. Там граються малята зі всієї вулиці. Тепер скажіть, будь ласка, як ми там можемо залишити наших дітей, якщо для них там небезпечно? - запитували рівняни, які обступили зі всіх боків Володимира Хомка.

Хоча не лише обвинувачення міської влади звучали під час акції протесту. Наприклад, рівняни зазначили, що на сусідній вулиці є християнська церква «Жнива» із велика територією, на якій колись був барак. Наскільки відомо, ця земля належить місту. Тому у протестувальників виникло логічне запитання: чому одна релігійна організація не може подружитися з іншою та спільними зусиллями побудувати новий притулок для безхатченків?

Міський голова Рівного погодився розглянути пропозицію стосовно землі на сусідній вулиці Бахарєва. Однак мер побоюється, що невдовзі мешканці тієї вулиці так само вийдуть на протест і висловлюватимуть своє невдоволення стосовно сусідства з безпритульними. Хоча, з іншого боку, Володимир Хомко запевнив всіх присутніх, що за час проживання безхатченків по вулиці Кавказькій рівняни жодного разу не скаржилися на останніх правоохоронним органам.

- Я все ж таки сподівався на вашу підтримку, бо справа дійсно потрібна. Однак давайте проведемо громадські слухання, куди запрошую жителів вашої вулиці, іншу громаду із сусідньої вулиці, а також представників ЗМІ, і у відкритому порядку знайдемо спільний вихід із ситуації, - запропонував Володимир Хомко.

Як з’ясувалося під час діалогу з міським головою, рівняни навіть провели власне розслідування стосовно приміщення, у яке хотіли переселити безпритульних.

- Півроку тому я, як підприємець, хотів взяти в оренду це приміщення. Як згодом з'ясувалося, воно вже викуплене невідомим підприємством. Останнє також має у власності і прилеглий до приміщення магазин. Єдине, що залишилося, - швейна майстерня. Ось тепер поясніть мені, кому вірити? Адже Ви, Володимире Євгеновичу, говорите, що це приміщення є комунальною власністю міста, а я у ході свого дослідження дізнався, що воно вже орендоване, - запевняє рівнянин Володимир, який проживає по вулиці Н. Хасевича вже багато років.

- Це маячня, адже все приміщення – власність міста. Я вам зараз покажу схему, де жовтим маркером позначена будівля, про яку зараз ми всі говоримо, і яка виставлена на аукціон. Наголошую, це власність міста, - демонструючи рівнянам документ, запевняє мер міста.

- Ви говорите, що це аукціон, а я вже знаю, хто є його власником, - не вгамовується чоловік.

- Давайте разом підемо у прокуратуру і дізнаємося, хто є власником. Якщо ви не правий, то я при всіх дам Вам щигля, - пригрозив рівянину Володимир Хомко.

Однак вже за деякий час, зв’язавшись із відповідними органами, чоловік все ж переконався, що помилявся. Потиснувши руку меру міста, рівнянин привселюдно визнав свою неправоту. До слова, обіцяного щигля Володимир Хомко так і не дав.

У результаті мітингу Володимир Хомко домовився з рівнянами, що у попередньо узгоджений із жителями вулиці Н. Хасевича день відбудуться громадські слухання. Міський голова зазначив, що на нього не завітає, аби мінімалізувати свій вплив на остаточне рішення. Під час слухань рівняни можуть висловити всі свої занепокоєння, озвучити ідеї щодо нового місця поселення базхатченків. І якщо у результаті рівняни приймуть рішення, що тут не повинен бути облаштований притулок, то його по вулиці Ніла Хасевича не буде.

Втрутився у конфлікт і депутат міської ради Олександр Лащук. Він наголосив, що у цій ситуації доречно буде звернутися за допомогою до обласної влади, адже проблема безхатченків стосується не лише міста, а й всієї області. Рівняни таку ініціативу підтримали.

Наразі питання про переселення безхатченків на вулицю Ніла Хасевича відкрите. Рівняни залишилися задоволені тим, що їх почули, і що невдовзі відбудуться громадські слухання, на яких вже остаточно проблема із небажаним переселенням безпритульних буде вирішена.

Отож як далі діятиме міська влада, чи підключиться із допомогою обласне керівництво та де ж все-таки житимуть рівненські безпритульні – дізнавайтеся вже згодом разом із кореспондентами сайту «ВСЕ».

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.