На Рівненщині вперше в Україні порушено кримінальну справу з самоправства перевізників

Системна робота в напрямку дотримання Ззакону в сфері пасажирських перевезень дає свої перші результати. Ціла низка публікацій на zdolbunivcity.net, коментарі пасажирів, засідання колегії РДА, обговорення у Рівному ніяк не могли стабілізувати вихідну точку у стосунках перевізників з пасажирами, а саме: повернення до правочинних тарифів і тоді аргументоване обговорення змін тарифу, в тому числі через застосування громадського аудиту пасажиропотоку в маршрутках.

Перевізники ж зайняли свою позицію: ви там собі вирішуйте, а ми поки будемо возити за вигідними нам тарифами та ще й за грошиками з пільгових перевезень зайдемо, а там, дивись, само собою і тариф новий головою ОДА буде затверджений.

На цей раз поки напрацьована минулого року схема дала збій, принаймні у Здолбунівському районі, Здолбунівський райвідділ міліції порушив кримінальну справу за самоправство.

Як зазначає редакція "ЗС", вона отримала інформацію усний запит від РВ УМВС України в Рівненській області:

- До Здолбунівського РВ УМВС України в Рівненській області надійшов лист голови Здолбунівської РДА Сергія Кондрачука щодо самовільного підняття цін на проїзд перевізниками на маршрутах Здолбунівського району. Вказане питання було гостро піднято головою РДА на колегії Здолбунівської районної державної адміністрації та набуло суспільного резонансу, - повідомили у коментарі.

Інформація щодо самовільного підняття цін на проїзд перевізниками була зареєстрована до журналу єдиного обліку Здолбунівського РВ УМВС України в Рівненській області таприйнято рішення щодо відкриття кримінального провадження зі вказаного факту за ст. 356 КК України (Самоправство).

Самоправство, тобто самовільне, всупереч установленому законом порядку, вчинення будь-яких дій, правомірність яких оспорюється окремим громадянином або підприємством, установою чи організацією, якщо такими діями була заподіяна значна шкода інтересам громадянина, державним чи громадським інтересам або інтересам власника, -

карається штрафом до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або арештом на строк до трьох місяців.

 У найкоротші терміни слідчим відділу Здолбунівського РВ УМВС буде проведено досудове розслідування з метою дослідження всіх обставин щодо незаконного підняття цін на проїзд, та винні особи будуть притягнуті до кримінальної відповідальності.

Ключові слова: 

Коментарі

Не зменшують ціну при зменшенні вартості пального, тому що бізнесом, як правило, займаються ті, хто лише знає як "урвати", а не знає основної його формули:"гроші в обороті дають гроші" і на конкурентному ринку, яким є ринок перевезень, прибуток можна збільшити за рахунок збільшення обсягу надання послуг. Хочете займатися бізнесом, проходьте лікбез з Мікроекономіки.

А може і до Гощі дійде ця стаття. Вже і солярка подешевшала, а ціну на проїзд не зменшують. Можливо, керівництво Гощанського району теж зверне увагу на проблеми перевезення.

Можливо і до Рокитного дійде інформація і хтось хоч щось зробить у плані контролю за діяльністю перевізників

"На городі бузина, а в Києві дядько" А ще з такими громадянами хочемо мати правову державу. Респект Сергієві за принципову позицію. Якби всі у владі поступали так, зміни таки б відбулися і значно швидше.

Тож бо й воно, що, як ви пишете, шановний голова Здолбунівської РДА Сергій Кондрачук починає наводити порядок, наступивши на вразливе місце. Це чи не вперше, коли керівник району «не словом, а ділом» став на захист людей та проти бізнесу, крівлею якого зайняті далеко не в одному кабінетів і не на одних щаблях. Голова по сучасному реагує на беззаконня, не розводить антимоній. Видно, щиро хоче цей спрут прорвати та довести до логічного і законного завершення справу з незаконним підвищенням тарифів на проїзд у маршрутках. Сьогодні він, новий і молодий голова райдержадміністрації, має можливості і підтримку людей, аби переламати напрацьовані схеми з конкурсами, тендерами на маршрути, пролобіювати нові, більш вигідні для здолбунівців, а не для перевізників, маршрути. І байдуже, що це компетенція обласної виконавчої влади. Місцева влада, територією якої здійснюються перевезення і затверджені маршрути, має достатньо повноважень і законних підстав впливати на цей вид бізнесу.

Шановний голова Здолбунівської РДА Сергій Кондрачук! Наведіть порядок перш в себе на роботі ......і навчиться ставитися до колег як до людей , а не до собак .... тоді наводьте порядок з перевізниках.

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.