У Дубенській колонії відбувають покарання майже вісім десятків неповнолітніх

У Дубенській виховній колонії для неповнолітніх відбувають покарання майже вісімдесят малолітніх злочинців з усієї України. Відсотків десять із них “сидять” за вбивства, переважна частина - за грабежі, крадіжки та шахрайства. А ті, хто перебувають на обліку у міліції, побачили на власні очі життя з гратами.

З метою правового виховання неповнолітніх, які перебувають на обліках у кримінальній міліції у справах дітей (ВКМСД) Дубенського міського відділу чи на внутрішньошкільному обліку, 12 березня організували похід у Дубенську виховну колонію для учнів Дубна. Саме там шістьом хлопцям випала нагода позбутися своїх ілюзій та побачити реалії тюремного життя.

«Неповнолітнім показали умови проживання, роботи та навчання осіб, які засуджені за вчинення злочинів і відбувають покарання у цій колонії, – повідомив оперуповноважений СКМСД Дубенського МВ УМВС України в Рівненській області Дмитро Головатий. — На її території перебувають 83 ув’язнених віком від 14 до 22 років. Незважаючи на юний вік, вони скоїли тяжкі злочини, зокрема розбої, грабежі, а дехто вбивства та зґвалтування. Цією екскурсією ми хотіли показати дітям, що відповідальність починається не лише у дорослому віці, але й неповнолітні за свої вчинки несуть покарання у виправних колоніях».

Як зазначив заступник начальника із соціально виховної та психологічної роботи майор внутрішньої служби Віталій Лазаревський, головна мета таких заходів полягає у тому, аби діяльність пенітенціарних установ була прозорою та відкритою для громадськості. Коли юнаки потрапляють у стіни колонії, їм важко адаптуватися до тутешніх умов. Головні проблеми, з якими стикаються неповнолітні, – це прагнення до лідерства, схильність до втечі та самогубства.

У Дубенській колонії неповнолітніх злочинців намагаються перевиховати, перш за все дати освіту. У школі, яка тут діє, викладають такі ж предмети, як і у звичайних навчальних закладах.

На базі колонії діють загальноосвітня школа та професійно-технічне училище, щоб її вихованці змогли здобути освіту і заробляти у подальшому на життя. Втім найзаповітніша їхня мрія — жити повноцінним життям, і головне – на свободі.

За словами Віталія Лазаревського, така практика відвідування установ виконання покарань має право на життя, навіть, якщо з тих 10-15 підлітків, які побувають тут і подивляться, що буде з ними, якщо вони скоять злочин, то, сподіваюся, хоч один із них таки задумається і не ступить на хибний шлях».

Хлопці були вражені побаченим та завірили працівників служби у справах дітей Дубенського МВ УМВС та свого вчителя, що побачене надовго закарбувалося у їхній пам’яті та змусило задуматися над майбутнім.

Про це повідомили у СЗГ УМВС України в Рівненській області.

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.