Австрійці стерилізуватимуть рівненських псів

Волонтери австрійської благодійної організації «Four paws» (Чотири лапи) знову стерилізуватимуть безпритульних собак у Рівному.  Це триватиме щонайменше три тижні. Крім цього, проведуть тренінги для місцевих ветеринарів. До нашого міста також завітали  ветеринари з Кам'янця-Подільського та Харкова. 

Сьогодні волонтери проводять промо-акцію в центрі Рівного. 
Для тих, хто шукає собі чотирилапих друзів, встановлений стенд із фотографіями псів, яким потрібен господар.

Також на стенді єплакат, який закликає людей бути добрішими, та зауважує, що тварини потребують захисту.

Координатор проекту з допомоги безпритульним тваринам України Олександра Ліщишина:

- Сьогодні проводимо акцію, хочемо поспілкуватися з рівнянами, розповісти їм про проект, нашу роботу.  До вашого чудового міста ми приїжджаємо вже вдруге. Нас запрошує адміністрація Рівного, а також ми тісно співпрацюємо з місцевими зоозахисними організаціями.  Хочемо  донести людям, що саме стерилізація є єдиним гуманним методом зменшення чисельності безпритульних тварин.

Проблемно, що в Україні взагалі немає офіційної статистики про кількість безпритульних тварин. Наша організація працює в країні з 2012 року. Торік у Рівному ми стерилізували 235 тварин.   Використовуємо метод: відловлення-стерелізація-випускання. Тобто приїжджаємо на вулицю, забираємо собаку, стерилізуємо її, а наступного дня повертаємо пса на те ж саме місце. Таким чином тварина менше травмується, і психологічно це їй легше.  Стерилізована собака залишається у тому ж дворі, де і жила. Вона вже не пустить на це місце інших псів. І при тому собака не приносить приплід.

Вже за перші півгодини акції рівняни принесли декілька пакетів з допомогою для тварин. Здебільшого, це теплі речі, ковдри, а також каші та кістки.

Представник Рівненської зоозахисної організації "Під Егідою" Тамара Лукьянчук:

- Минулого року, коли у Рівне приїздили австрійці, у нас було більше проблем із відловленням таких собак, які не йдуть до рук. Ми ознайомилися з їх методами роботи. В австрійців є спеціальна речовина, яка нам недоступна, є шприци та спорядження, яке не можливо купити в Україні, тому це ускладнює нашу роботу.  Після семінарів ми придбали дві бельгійські клітки, які дуже полегшили процес відловлення. Також ми вивчили деякі нові методи. Також дані семінари пішли на користь нашому ловцю та ветеринару.

Як зазначає Тамара Лукьянчук, цьогоріч у міський бюджет заклали кошти для стерилізації 230 собак.  Того року це коштувала 250 гривень на одну тварину, на сьогодні буде трішки дорожче, тому що вартість ліків збільшилась.

Також волонтери роздавали листівки та календарики, для того щоб ознайомити рівнян із проблемою безпритульних псів.

Волонтер Катерина Янченко:

- Я відвідую парламент дітей міста Рівне, і там наш координатор сповістив про дану акцію. Я вирішила приєднатись, тому що дуже люблю собак і хочу їм допомогти. На жаль, вдома домашнього улюбленця не маю, тому що мама не дозволяє. Але коли виросту обов’язково заведу собі тварину.

Задля того, щоб привернути увагу перехожих, активісти встановили величезного пса.

Приєднатись до акції можна не тільки сьогодні. Тих, хто хоче допомогти безпритульним псам речами та харчами, просять координуватись у соцмережах.   

Коментарі

Як вас звати, пане? Чому не називаєте своє ім'я? І чи є ви захисником тварин?
Бо такий парадокс, ті хто труять або підтримують таких покидьків, ті і вважають Чотири лапи живодерами. А як раз ті, хто за свої кошти стерилізують собак, прилаштовують цуценят, і, головне, люблять тварин, чекають появу Чотирьох лап. Бо кожна собака потім відстежується ними. І якби гнилі люди не потравили би частину їх, то всі б 235 жили би досі, але б не давали потомства.
В статті одні здогадки і жодного факту.

Ось вся правда про цих "захисників" http://cripo.com.ua/?sect_id=8&aid=148355

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.